Kanoista Fuksa zvítězil na Světovém poháru v Poznani na kilometru

27. 5. 2023 12:29
Kanoista Martin Fuksa vyhrál na Světovém poháru v Poznani závod na 1000 metrů. Druhého Poláka Wiktora Glazunowa porazil o 16 setin sekundy. Třicetiletý český reprezentant si připsal už 16. vítězství v elitním seriálu, loni v Polsku slavil double na 500 a 1000 metrů.
Martin Fuksa.
Martin Fuksa. | Foto: Reuters

Dvojnásobný mistr světa a jedenáctinásobný evropský šampion Fuksa absolvoval první individuální start v sezoně. V neděli ho čeká ještě finále deblkanoí na 500 metrů s bratrem Petrem. Před dvěma týdny v Szegedu skončili třetí ve finále B.

Kajakářka Anežka Paloudová obsadila osmé místo v závodu na 200 metrů. Na vítěznou Polku Katarzynu Kolodziejczykovou ztratila 1,22 sekundy.

Josef Dostál vyhrál na kajaku finále B na 1000 metrů stejně jako před dvěma týdny v Szegedu. O tři desetiny sekundy porazil Švéda Martina Nathella a obsadil celkové desáté místo. Čtyřnásobný olympijský medailista pojede ještě dnes odpoledne semifinále v neolympijské disciplíně 500 metrů.