Kanoista Fuksa a čtyřkajak vybojovali na MS do 23 let bronz

Aktualizováno 26. 7. 2015 17:42
Rychlostní kanoista Martin Fuksa vybojoval na mistrovství světa v kategorii do 23 let bronz na 200 m a po sobotní obhajobě titulu na 1000 m tak získal na šampionátu v Montemoru druhou medaili.
Martin Fuksa na ME v Račicích 2015
Martin Fuksa na ME v Račicích 2015 | Foto: ČTK

Montemor - Rychlostní kanoista Martin Fuksavybojoval na mistrovství světa v kategorii do 23 let bronz na 200 m a po sobotní obhajobě titulu na 1000 m tak získal na šampionátu v Montemoru druhou medaili.

Další bronz pak přidal ve stejné věkové kategorii na kilometru čtyřkajak Tomáš Veselý, Lukáš Nepraš, Patrik Kučera a Radek Šlouf.

Dvaadvacetiletý Fuksa v dnešním finále na sprinterské trati nestačil jen na Henrikase Žustautase z Litvy a Rusa Andreje Kraitora. Bronzem navázal na medaili stejné hodnoty, kterou na této trati získal v červnu na Evropských hrách v Baku. Vrchol roku jej ale čeká až v druhé polovině srpna na mistrovství světa v Miláně, kde bude obhajovat stříbro na 1000 metrů a bronz z poloviční trati z Moskvy a zároveň bojovat o postup na olympijské hry do Ria.

Čtyřkajak, který byl vloni na mistrovství Evropy ve Francii pátý, porazil ve finiši těsně čtvrté Australany. Titul získali v rovněž vyrovnaném souboji Španělé před Maďary.