Kanoista Fuksa má zlato i z ME do 23 let

29. 6. 2013 17:05
Kanoista Martin Fuksa získal po dvou titulech na nedávném mistrovství Evropy v Portugalsku zlatou medaili i na kontinentálním šampionátu závodníků do 23 let.
Martin Fuksa je esem české rychlostní kanoistiky
Martin Fuksa je esem české rychlostní kanoistiky | Foto: Vít Chalupa

Poznaň - Dvacetiletý kanoista Martin Fuksa získal po dvou titulech na nedávném mistrovství Evropy v Portugalsku zlatou medaili i na kontinentálním šampionátu závodníků do 23 let.

V Poznani splnil dvacetiletý talent roli favorita a obhájil zlato v závodu na olympijské distanci 1000 metrů. Úvodní den přinesl české výpravě celkem pět medailí.

Fuksa rozšířil sbírku úspěchů necelé dva týdny po seniorském ME, kde ovládl závody na kilometr i 500 metrů. "To je povinnost, to musím vyhrát," řekl tehdy směrem k evropskému šampionátu juniorů a do 23 let.

Stříbro dnes v Poznani získali v třiadvacítkách člen bronzového čtyřkajaku z londýnské olympiády Daniel Havel a mezi juniory Tomáš Veselý. Pro bronz si dopádlovala juniorka Kateřina Slivanská a v kategorii do 23 let také na K2 Andrea Havlová a Monika Machová.