Kanoista Fuksa je počtvrté v řadě mistrem Evropy na pětistovce

Aktualizováno 26. 6. 2016 14:49
Martin Fuksa získal na neolympijské trati 500 metrů na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice svůj čtvrtý titul v řadě.
Martin Fuksa.
Martin Fuksa. | Foto: ČTK

Moskva  - Nadvláda českého kanoisty Martina Fuksy na trati 500 metrů na mistrovství Evropy pokračuje. Na šampionátu v rychlostní kanoistice v Moskvě obhájil titul na této neolympijské trati a prodloužil neporazitelnost už na čtyři ročníky v řadě. Na olympijské dvoustovce pak obsadil páté místo.

Druhý na pětistovce byl o více než dvě sekundy zpět Rus Michail Pavlov, třetí místo obsadil Oleg Tarnovschi z Moldávie. Závod nejel vítěz dvojnásobné trati a úřadující mistr světa a olympijský šampion Sebastian Brendel z Německa ani druhý Fuksův sobotní přemožitel Serghei Tarnovschi.

Na dvoustovce Fuksa obhajoval čtvrtou příčku ze šampionátu v Račicích, ale nakonec skočil o místo hůř. K medaili měl daleko, na třetího v cíli Arcema Kozyra z Běloruska, úřadujícího mistra světa, mu chybělo více než půl sekundy.

Kajakář Jakub Špicar ve finále pětistovky obsadil páté místo a na medaili mu chyběly necelé dvě sekundy, na dvoustovce byla po diskvalifikaci jedné ze soupeřek šestá kanoistka Jana Ježová. Třetí místa ve finále B vybojovali kajakáři Filip Šváb na dvoustovce a Lucie Matoušková na pětistovce.

Olympijské posádky čtyřkajaku Havel, Trefil, Dostál, Štěrba a deblkanoe Radoň, Dvořák šampionát vynechaly a soustředí se na přípravu na olympijské hry.

Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Moskvě:

1000 m:

K4: 1. Slovensko (Myšák, Vlček, Tarr, Linka) 2:51,640, 2. Rusko -0,516, 3. Polsko -1,800.

500 m:

Muži:

K1: 1. Liebscher (Něm.) 1:37,684, 2. Poulsen (Dán.) -1,500, 3. Nádas (Maď.) -1,508, ...5. Špicar (ČR) -3,364.

K2: 1. Jankovec, Jakubík (SR) 1:29,712, 2. Campo, Millan (Šp.) -0,272, 3. Bělko, Petrušenko (Běl.) -1,104.

C1: 1. Fuksa (ČR) 1:48,520, 2. Pavlov (Rus.) -2,028, 3. O. Tarnovschi (Mold.) -2,312.

C2: 1. Melantěv, Štyl (Rus.) 1:41,216, 2. Iosif, Mihalachi (Rum.) -1,580, 3. Verheles, Kamerylov (Ukr.) -2,304.

Ženy:

K1: 1. Kozaková (Maď.) 1:48,600, 2. Weberová (Něm.) -0,724, 3. Jörgensenová (Dán.) -0,976, ...finále B: 3. Matoušková (ČR).

K2: 1. Szabóová, Kozaková (Maď.) 1:41,316, 2. Heringová, Kriegersteinová (Něm.) -1,240, 3. Lepešková, Litvinčuková (Běl.) -2,248.