Kanoe, nebo kajak, vždycky medaile. Fišerová však už disciplínu měnit nechce

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
10. 7. 2019 8:13
Čtyři starty a čtyři medaile. Nádherným vysvědčením z mistrovství Evropy v kategorii do 23 let se může pochlubit vodní slalomářka Tereza Fišerová. Největší hodnotu má pro ni zlato z individuálního souboje kajakářek, neboť dosud své největší úspěchy získala jako specialistka na singlkanoi. "Pro mě je toto prvenství něco neuvěřitelného,“ netajila hned úvodem rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Tereza Fišerová
Tereza Fišerová | Foto: Alena Ceplová

Poslední dva závody Světového poháru v Londýně a v Bratislavě se vám moc nevydařily. S jakými představami jste tedy do Liptovského Mikuláše jela?

S výsledky jsem opravdu moc spokojená nebyla, ale zároveň jsem paradoxně cítila dobrou formu. Šlo spíš o hloupé chyby, zatímco dosažené časy nebyly špatné. Proto na šampionát jsem odjížděla s nadějí, že pro nějakou medaili si dojedu. Největší šance jsem viděla v kanoi a se silným českým týmem v hlídkách.

Co jste čekala od svého vystoupení v kajaku?

Kajak jezdím jako doplňkovou disciplínu, přesto mým velkým přáním byl solidní jízdou postup do finálové desítky. V přípravě jsem stihla přesně jen dva a půl tréninku a navíc v bohatém čtyřdenním programu mohly ubývat i síly.

Stalo se však něco neuvěřitelného. Jak prožíváte tento více než nečekaný triumf?

Je to jemně řečeno fantazie. Bylo to moje ve velké soutěži vůbec první finále na kajaku a hned nádherná jízda bez chyb. Když jsem našla cestu mezi elitní desítku, tak jsem si vlastně splnila svůj vysoký cíl. Nic nepříjemného se vlastně už nemohlo stát, nervová soustava byla klidná. Jela jsem pro radost a ta ještě větší mě čekala v cíli. Jako jediná jsem dosáhla času pod sto vteřin.

Zmínila jste se o fyzické náročnosti. Tu jste také bez problémů zvládla?

Upřímně řečeno, nečekala jsem, že skloubit jízdy na kanoi a kajaku bude tak náročné. Po předchozích hlídkách v obou kategoriích jsem byla dost unavená. Na singlkanoi se navíc cítím silnější, takže stále nevěřím, že se mi podařilo porazit všechny špičkové kajakářky.

Jako už světoznámá singlkanoistka jste si pak dojela pro bronz. Takže opět spokojenost?

Pochopitelně zklamaná nejsem, ale poslední den šampionátu už se na mě začalo podepisovat určité vyčerpání a byla jsem i dost nervózní. Měla jsem pocit, že jsem pod určitým tlakem, a proto také moje jízda se dvěma šťouchy nebyla optimální. Přesto stačila na třetí příčku, a protože bronz mně z tohoto mistrovství ještě chyběl, tak s kompletním doplněním mé medailové sbírky musím být spokojená.

Jaká cesta vedla k piedestalu v hlídkách?

Na kajaku byla celá jízda pěkná, bez větších chyb a s Amálií Hilgertovou a Gabrielou Satkovou jsme se dočkaly zlatého opojení. První část kanoistické jízdy s Evou Říhovou a Martinou Satkovou byla přímo skvělá, ale ve druhé polovině trati nastaly určité komplikace, takže stříbro jsme považovaly také za úspěch.

Nejste teď trochu v rozpacích, čemu věnovat větší pozornost? Kanoi, či kajaku?

Jsem pevně svázána s kanoí a ani můj životní úspěch na kajaku nic nezmění. Spíš se teď víc zaměřím na kanoi.

Už příští týden vás čeká světový šampionát do 23 let v polském Krakově. S jakými záměry se do Polska vydáte?

Opět chci být na startu ve všech čtyřech disciplínách, jako v Liptovském Mikuláši. Pokud jde o má vystoupení, tak především bych ráda dokázala, že mé výsledky z mistrovství Evropy nebyly náhodné.

Jak náročnější je světový šampionát v porovnání s evropským?

Převážná většina vodních slalomářek je z Evropy, ale trochu větší konkurence tam přece jen bude. Zatím však nevím, kdo do Krakova přijede. Určitě však každá medaile bude mít velkou hodnotu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy