Kámoši jak hrom? S tím je konec. Tomic se opřel do Kyrgiose, prý simuloval

Aleš Vávra Aleš Vávra
7. 3. 2016 9:49
V australském daviscupovém týmu to vře. Bernard Tomic zkritizoval "nemocného" Nicka Kyrgiose přímo na lavičce během zápasu. Zachytily to mikrofony.
Bernard Tomic.
Bernard Tomic. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Jsou jako zlobivé děti. Když jsou spolu, zlobí společně. Když jsou oddělení, zlobí každý po svém. Pak přijde chvíle, kdy se jeden s druhým ošklivě pohádají. A tím v podstatě skončí jedno velké tenisové přátelství.

Australští rebelové Bernard Tomic a Nick Kyrgios se takového stěžejního momentu jejich vzájemného vztahu dočkali o uplynulém víkendu. Zatímco prvně jmenovaný válčil v Melbourne za svůj stát v Davisově poháru proti Američanům, druhý se "válel v Canbeře". Tedy podle Tomicova názoru.

Kyrgios se kapitánovi Lleytonu Hewittovi na víkend omluvil kvůli nemoci. Jeho kamarád Tomic ale přesně věděl, co si o takové omluvě má myslet. A nejprve svůj názor ventiloval nechtíc, přímo během zápasu proti Johnu Isnerovi. Jeho slova, jež byla určena Hewittovi, zachytily televizní mikrofony.

Tomic: Tohle udělal už dvakrát

"Nick že je nemocný? To jsou kecy! Dřepí v Canbeře a nedělá nic. Udělal to už dvakrát. Dvakrát to předstíral,“ vztekal se třiadvacetiletý Tomic na lavičce. Evidentně byl velmi frustrovaný, s Isnerem, který předvedl skvělý výkon, neměl šanci. Navíc ho bolelo zápěstí.

V házení špíny na krajana pak pokračoval i na tiskové konferenci. Prozradil, že hned po utkání Kyrgiosovi volal a řekl mu upřímně, co si o jeho výmluvách myslí. Dvacetiletý tenista podle Tomice stejně "zazdil" i loňský duel prvního kola Davis Cupu s Čechy v Ostravě.

Kyrgios se tehdy omluvil pro nemoc, na následný prestižní turnaj v americkém Indian Wells už ale odletěl. 

"Víte, jak to je. Já bych byl jako obvykle moc rád, aby s námi Nick byl. On je ale jako obvykle nemocný. Teď jsem moc zvědavý, jestli se objeví v Indian Wells jako loni. To nepřijel do Česka kvůli únavové zlomenině, pak ale americký turnaj hrál a byl v pohodě,“ zazněla na tiskové konferenci otevřená kritika.

Kyrgios: Neberu to osobně

"Bude teď legrační sledovat další dny a jeho rozhodování, zda tam letět, nebo ne. Já se vsadím, že poletí. A tím bude řečeno vše. Už jsem mu to i řekl. Jestli bude hrát v Indian Wells, definitivně ztratil můj respekt,“ prohlásila australská jednička.

Tomic bojoval, ale do čtvrtfinále postoupili hostující Američané. Dvacátý hráč světového žebříčku to nesl velmi nelibě.

"Mě také bolí zápěstí, a to hodně. Ale jsem tady. Kvůli Austrálii, kvůli Lleytonu Hewittovi. Kdyby nešlo o Davis Cup, tak tu nejsem. A jsem velmi zklamán, že tu není Nick,“ uzavřel Tomic. Ukončil tím dlouholeté přátelství rebelů? To ukážou další dny a týdny. Kyrgios zatím na kritiku reagoval jen na Twitteru.

"Bylo to v zápalu emocí, neberu to nijak osobně. Indian Wells je až za týden, to je dost času," napsal na sociální síť. A ještě si do Tomice rýpl: "Nezapomínejme, kdo drží rekord v nejrychlejší porážce na okruhu," dodal Kyrgios.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Ministerstvo neodhalilo chyby v zakázkách Horské služby a CzechTourism, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) neodhalilo chyby v zakázkách Horské služby ČR a agentury CzechTourism za skoro 100 milionů korun. Vyplývá to ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvo podle něj dostatečně nekontrolovalo hospodaření organizací. NKÚ prověřoval zakázky z doby, kdy m ministerstvo vedly ministryně za hnutí ANO Karla Šlechtová a Klára Dostálová. Kvůli podezřelým zakázkám CzechTourism policie stíhá několik lidí. Současný ministr Ivan Bartoš (Piráti) v reakci na kontrolu uvedl, že MMR v řízení organizací selhávalo. Bartoš proto nařídil interní audity a změnil strukturu vedení ministerstva.

Nejvyšší kontrolní úřad prověřoval hospodaření centrály cestovního ruchu CzechTourism, Horské služby ČR a Centra pro regionální rozvoj ČR, které spadají pod MMR, v letech 2015 až 2020. U Centra pro regionální rozvoj nezjistil žádné nedostatky, ale u ostatních dvou organizací odhalil pochybení v zakázkách i v kontrole hospodaření ze strany ministerstva.

Horská služba ČR chybovala v devíti z deseti zakázek, které kontroloři prověřili. Například nezrušila zadávací řízení, ve kterých byla podána pouze jedna nabídka, nebo dokonce s vybraným uchazečem uzavřela kupní smlouvu ještě před uplynutím lhůty pro podání námitek proti tendru. Tyto nedostatky vyhodnotil NKÚ jako porušení rozpočtové kázně celkově za zhruba 96,5 milionu korun.

U CzechTourismu zjistil NKÚ nedostatky u 19 z 60 kontrolovaných zakázek. Organizace třeba porušila zákon tím, že zaplatila dodavateli za služby, aniž s ním uzavřela písemnou smlouvu. Také opakovaně prodlužovala smlouvu na ostrahu svého sídla, a to prostřednictvím sedmi dodatků celkem o 45 měsíců. Zaplatila za to 2,3 milionu. Porušení rozpočtové kázně u CzechTourism vyhodnotil NKÚ na 2,97 milionu korun. Od roku 2019 také policie stíhá několik lidí kvůli údajné korupci a manipulaci se zakázkami CzechTourism. Ve vedlejší větvi kauzy policisté prověřovali i bývalou ministryni pro místní rozvoj Dostálovou, ale tuto větev případu nakonec odložili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Drony objevily v Českém Švýcarsku šest míst s vyšší teplotou, hasiči je prolévají vodou

Drony opět našly v Českém Švýcarsku šest míst se zvýšenou teplotou u Pravčické brány, Gabrieliny stezky a Borového dolu. Místa prolévají hasiči vodou. Na twitteru o tom v pondělí ráno informoval mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Noc podle něj byla klidná.

Poslední hašené území si správa národního parku, kde se 24. července rozhořel nejrozsáhlejší lesní požár v České republice, převzala v pátek odpoledne. Hasiči už od počátku minulého týdne postupně opouštěli České Švýcarsku, vystřídalo se jich tam zhruba šest tisíc.

Předané oblasti hlídají dobrovolní hasiči, které si zajistila správa. Na Mezní Louce, kde vznikla provizorní zbrojnice, je 40 profesionálních hasičů. Marvan v pondělí sdělil, že se střídají po 24 hodinách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy