Kajakářka Kudějová vybojovala v Troji bronz, Hilgertová 6.

Aktualizováno 21. 6. 2015 13:43
Kajakářka Kateřina Kudějová skončila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze třetí, Štěpánka Hilgertová obsadila šesté místo.
Kateřina Kudějová.
Kateřina Kudějová. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Na sobotní tři vítězství navázali čeští slalomáři na Světovém poháru v pražské Troji dalšími třemi medailovými úspěchy, na nejvyšší stupeň však tentokrát nepronikli.

Kajakářka Kateřina Kudějová skončila třetí. V závodu deblkanoí byli Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm druzí a Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem obsadili třetí místo. I tak se ale jedná o nejúspěšnější závod Světového poháru v historii českého vodního slalomu.

Kudějová si v úvodním dílu SP zopakovala třetí místo z nedávného mistrovství Evropy. Ve finále zajela pětadvacetiletá kajakářka čistou jízdu a nestačila pouze na dvě světové šampionky.

Zvítězila Němka Jasmin Schornbergová o 13 setin sekundy před Australankou Jessicou Foxovou, Kudějová ztratila na vítězku sekundu a 12 setin. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová obsadila šesté místo.

Kudějovou mohla z pódia odsunout Němka Ricarda Funková. Vítězka semifinále předvedla nejrychlejší jízdu, ale dotek na šestnácté brance ji srazil na čtvrté místo o 77 setin za domácí závodnici.

V semifinále deblkanoí byli nejrychlejší Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň, boj o medaile jim ale nevyšel a skončili devátí. Karlovský s Jáněm jeli absolutně nejrychlejší jízdu a na stupně vítězů ve Světovém poháru se dostali poprvé v kariéře. Kašpar se Šindlerem za nimi na třetím místě zaostali o dvě desetiny.

Závod SP ve vodním slalomu v Praze-Troji:

Muži:

C2: 1. Klauss, Péché (Fr.) 98,60 (0), 2. Karlovský, J. Jáně -1,09 (2), 3. Kašpar, Šindler -1,29 (2), ...9. Koplík, Vrzáň (všichni ČR) -7,68 (2).

Ženy:

K1: 1. Schornbergová (Něm.) 98,03 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,13 (0), 3. Kudějová -1,12 (0), ...6. Š. Hilgertová -2,46 (0), v semifinále 12. Vojtová, 14. Galušková (všechny ČR).