Kajakářka Kudějová byla čtvrtá na slalomářském SP v Seu

12. 6. 2016 13:55
Mistryni světa Kudějovou dělila od stupňů vítězů i přes čistou jízdu více než sekunda. Štěpánka Hilgertová nezopakovala čtvrtou příčku z páteční kvalifikace a v semifinále obsadila 25. místo.
Kateřina Kudějová na SP ve vodním slalomu v Seu
Kateřina Kudějová na SP ve vodním slalomu v Seu | Foto: kanoe.cz

Seu d'Urgell - Druhý finálový den na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell české výpravě medailový úspěch nepřinesl. Kajakářka Kateřina Kudějová skončila čtvrtá, Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm byli na deblkanoi šestí.

Mistryni světa Kudějovou dělila od stupňů vítězů i přes čistou jízdu více než sekunda. "Radost? Zklamání? Prostě čtvrté místo...," konstatovala současná česká kajakářská jednička v tiskové zprávě. "Uvědomuji si, že příprava na tenhle závod nebyla dostatečná. Přijeli jsme sem z plného tréninku, takže na ten závod jsme nebyli úplně odpočatí. Já si chtěla hlavně dobře zazávodit," řekla Kudějová.

Štěpánka Hilgertová nezopakovala čtvrtou příčku z páteční kvalifikace a v semifinále obsadila 25. místo. Karolína Galušková skončila patnáctá. Zvítězila domácí reprezentantka Maialen Chourrautová.

Karlovský s Jáněm si připsal jeden dotyk branky, i bez penalizace by ale na lepší výsledek nedosáhli. S velkým náskokem zvítězili Francouzi Pierre-Antoine Tillard a Edern Le Ruyet.

Český tým o víkendu vybojoval v olympijském kanálu čtyři medaile. V sobotu kajakář Vít Přindiš vyhrál individuální závod a kanoista Vítězslav Gebas skončil třetí. Přindiš pak ještě triumfoval v neolympijském kayak crossu. V této novince v programu SP, obdobě skikrosu či snowboardcrossu, kdy jedou na trati najednou čtyři lodě, navázal na druhé místo z premiérového závodu v Ivree, kde prohrál jen s Vavřincem Hradilkem. Třetí v Seu skončil Ondřej Tunka.

Světový pohár bude pokračovat třetím závodem za týden ve francouzském Pau.

SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži:

C2: 1. Tillard, Le Ruyet (Fr.) 99,53 (0 tr. sekund), 2. Marzo, Pérez (Šp.) -2,54 (0), 3. Schröder, Bettge (Něm.) -4,23 (0), ...6. Karlovský, J. Jáně (ČR) -6,73 (2).

Ženy:

K1: 1. Chourrautová (Šp.) 99,61 (0), 2. J. Foxová (Austr.) -2,12 (0), 3. Funková (Něm.) -4,10 (2), 4. Kudějová -5,24 (0), ...v semifinále 15. Galušková, 25. Š. Hilgertová (všechny ČR).