Kajakářka Fišerová byla ve slalomu v Pau třetí, lídr Prskavec skončil pátý

Aktualizováno 27. 8. 2022 13:56
Kajakářka Tereza Fišerová skončila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Pau třetí a upevnila si druhou pozici v průběžném pořadí seriálu. Olympijský vítěz a vedoucí muž SP Jiří Prskavec obsadil páté místo, Ondřej Tunka byl sedmý. Mistr světa Vít Přindiš se do finále K1 nedostal, skončil osmnáctý. Zvítězili australská suverénka Jessica Foxová a Belgičan Gabriel de Coster.
Tereza Fišerová
Tereza Fišerová | Foto: Reuters

Fišerová se na K1 prosadila na stupně vítězek podruhé v letošním ročníku SP. V červnu v Krakově dojela druhá, předtím ovládla v Praze úvodní závod kanoistek i extrémní slalom. V Pau ještě pojede nedělní semifinále na kánoi.

Foxová ovládla i čtvrtý závod SP v sezoně, na cestě k dalšímu prvenství ji nezastavila ani dvousekundová penalizace za dotek branky. Na druhou Polku Natalii Pacierpnikovou ztratila Fišerová 63 setin sekundy.

Antonie Galušková byla třináctá, od postupu do finále ji dělila vteřina. Barbora Valíková skončila už v páteční kvalifikaci.

Čeští kajakáři vyhráli dva předchozí závody SP: v Krakově zvítězil Přindiš, v Tacenu byl nejrychlejší Prskavec. Ten v Pau doplatil na dotek desáté branky, bez něj by těsně zvítězil. Také Tunka, jenž na této francouzské trati získal v roce 2017 světový titul, měl ve finále dvě trestné sekundy.

V průběžném pořadí SP dál vede Prskavec, Přindiš je třetí a Tunka si polepšil na páté místo. Za týden se v Seu ve Španělsku pojede finálový závod Světového poháru.

Závody SP ve vodním slalomu v Pau (Francie):

Muži:

K1: 1. De Coster (Belg.) 97,94 (0 trest. sekund), 2. Dougoud (Švýc.) -0,61 (2), 3. Neveu (Fr.) -0,70 (0), …5. Prskavec -1,98 (2), 7. Tunka -3,55 (2), v semifinále 18. Přindiš (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Prskavec 197, 2. Dougoud 172, 3. Přindiš 152, …5. Tunka 137.

Ženy:

K1: 1. Foxová (Austr.) 108,20 (2), 2. Pacierpniková (Pol.) -1,80 (0), 3. Fišerová -2,43 (0), …v semifinále 13. A. Galušková, v kvalifikaci 39. Valíková (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Foxová 240, 2. Fišerová 176, 3. Usová (Ukr.) 149, …22. Valíková 78, 24. A. Galušková 66, 28. Hilgertová 50, 60. Vojtová (obě ČR) 5.