Kajakáři získali na ME ve vodním slalomu zlato v závodě hlídek

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 6. 2017 18:07
Tým českých kajakářů ve složení Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Vít Přindiš vybojoval zlato na mistrovství Evropy.
Jiří Prskavec
Jiří Prskavec | Foto: kanoe.cz

Tacen - Tři cenné kovy získali čeští vodní slalomáři v úvodním dnu finálových soutěží na mistrovství Evropy v Tacenu v závodech hlídek. Nejcennější medaili vybojovali kajakáři, kteří zvítězili stejně jako loni v Liptovském Mikuláši. Tým ve složení Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Vít Přindiš porazil druhé Francouze o 45 setin sekundy.

Kajakářům se vydařila už čtvrteční kvalifikace, kterou Přindiš vyhrál, Prskavec byl třetí a Tunka jedenáctý. V pozměněné sestavě, ve které Tunka nahradil Vavřince Hradilka, na evropském šampionátu navázali na loňský triumf. "Tady nejde jet na sto procent, ale myslím, že jsme se tomu optimu docela přiblížili. Jsem rád, že to vyšlo," řekl po závodě novinářům Prskavec.

Bronzové medaile přidali deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem a Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm, třetí skončily i kanoistky Tereza Fišerová, Monika Jančová a Eva Říhová. Kajakářkám závod nevyšel a po neprojetí jedné branky obsadily osmé místo. Chuť po nevydařené kvalifikaci si tak nespravila devětačtyřicetiletá Štěpánka Hilgertová, která se na ME dostala jako náhradnice za Karolínu Galuškovou.

"Nevím, co se stalo. To byl snad úplně nejhorší závodnický den, co pamatuju, nebo určitě jeden z nejhorších. Dost často to bylo tak, že když mi nevyšlo individuálně, že jsme to aspoň trochu spravily v hlídkách. Dneska to bylo všechno hodně špatně. Radši na ten den co nejrychleji zapomenout," řekla Hilgertová.

Osmí skončili i singlkanoisté Matyáš Lhota, Vítězslav Gebas a Michal Jáně, jejichž závod musel být kvůli bouřce nad slovinským kanálem téměř o hodinu odložen.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Tacenu (Slovinsko):

Muži:

3xK1: 1. ČR (Prskavec, Tunka, Přindiš) 101,28 (0), 2. Francie -0,45 (0), 3. Polsko -2,73 (0).

3xC1: 1. Německo (Tasiadis, Bettege, Anton) 108,94 (2), 2. Slovinsko -2,19 (2), 3. Itálie -4,04 (0), …8. ČR (Lhota, Gebas, M. Jáně) -16,94 (6).

3xC2: 1. Francie (Klauss, Peche/Picco, Biso/Scianimanico, Cailhol) 120,44 (0), 2. Polsko -7,77 (2), 3. ČR (Karlovský, J. Jáně/Kašpar, Šindler/Koplík, Vrzáň) -11,79 (8).

Ženy:

3xK1: 1. Slovinsko (Krageljová, Terceljová, Novaková) 122,60 (2), 2. Španělsko -3,08 (2), 3. Francie -6,79 (2), …8. ČR (Kudějová, A. Hilgerová, Š. Hilgertová) -74,31 (54).

3xC1: 1. Británie (Woodsová, Franklinová, Gibsonová) 151,24 (6), 2. Německo -6,08 (8), 3. ČR (Fišerová, Jančová, Říhová) -7,24 (10).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy