Kajakáři na MS ve vodním slalomu vyhořeli v semifinále

20. 9. 2014 0:11
O medaile na mistrovství světa ve vodním slalomu v USA nebude překvapivě bojovat ani jeden český kajakář.
Vavřinec Hradílek i ostatní čeští kajakáři vypadli na MS už v semifinále.
Vavřinec Hradílek i ostatní čeští kajakáři vypadli na MS už v semifinále. | Foto: CPA Eduard Erben

Deep Creek Lake - O medaile na mistrovství světa ve vodním slalomu v USA nebude překvapivě bojovat ani jeden český kajakář. Semifinále znamenalo konečnou pro obhájce zlata Vavřince Hradilka, vicemistra světa z Prahy Jiřího Prskavce i vicemistra Evropy Víta Přindiše, kteří se nevešli do postupové desítky.

Druhý muž ze čtvrteční kvalifikace a velký adept na jednu z medailí Prskavec byl z Čechů postupu nejblíže, obsadil osmnácté místo. O finále ho připravily dva dotyky na brankách, na desáté místo ztratil dvě a půl sekundy.

Úřadující šampion Hradilek, jehož sezonu ovlivnily dlouhodobé zdravotní problémy, zajel s jedním dotykem branky 22. čas. Přindišovi rozhodčí nezapočítali projetí deváté protivodné branky a s padesátisekundovou penalizací obsadil šestý muž z kvalifikace 35. pozici.

V semifinále byl nejrychlejší Australan Lucien Delfour, Prskavec na něj ztratil 6,13 sekundy.