Český medailový výlov. Slalomáři získali na MS dvě stříbra a bronz v hlídkách

25. 9. 2019 11:01
Kajakáři Jiří Prskavec, Vít Přindiš a Vavřinec Hradilek i ženský tým v sestavě Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová, Amálie Hilgertová vybojovali na mistrovství světa ve vodním slalomu stříbrné medaile v závodech hlídek.
Amélie Hilgertová, členka úspěšné hlídky
Amélie Hilgertová, členka úspěšné hlídky | Foto: ČTK

Na olympijském kanálu v Seu d'Urgell podlehlo mužské trio jen domácím Španělům, ženský tým dělily pouhé dvě desetiny sekundy od vítězných Britek.

Kajakáři potvrdili roli spolufavoritů, ale se Španěly po čisté jízdě prohráli o 99 setin. Vylepšili však loňský bronz z Ria de Janeiro, kde tehdy při obhajobě titulu závodil s Prskavcem a Přindišem Ondřej Tunka. Třetí tentokrát skončili obhájci stříbra Poláci, Britové se rok po zisku zlata museli spokojit s devátou příčkou.

Kajakářky zajely také čistou jízdu, o tři setiny porazily rovněž bezchybné Rusky a získaly první medaili od titulu v roce 2015, kdy s Kudějovou a Vojtovou tvořila hlídku teta Amálie Hilgertové Štěpánka. Žádnému jinému z 18 týmů se sjet trať čistě nepodařilo. Britky získaly zlato i s jedním dotykem branky. Obhájkyně prvenství Francouzky byly ze všech nejrychlejší, ale tři "šťouchy" je poslaly až na osmé místo.

Také čeští kanoisté se připravili o lepší výsledek chybami v brankách. Vojtěch Heger, Lukáš Rohan a Tomáš Rak se dopustili tří a skončili až devátí. Titul z Ria obhájili Slováci Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Matej Beňuš; tato sestava vládne závodu hlídek na MS od roku 2009, kdy triumfovala rovněž v Seu, a nyní triumfovala podeváté za sebou. Také další medailisté Španělé a Rusové zajeli čisté jízdy, bezchybný výkon by českému triu zajistil bronz.

Mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě v Seu d'Urgell (Španělsko):

Slalom - hlídky:

Muži:

3xK1: 1. Španělsko (Llorente, Hernanz, Crespo) 89,87 (0 trestných sekund), 2. ČR (Prskavec, Přindiš, Hradilek) -0,99 (0), 3. Polsko -3,82 (2).

3xC1: 1. Slovensko (Slafkovský, Martikán, Beňuš) 94,38, 2. Španělsko -3,05 (0), 3. Rusko -4,24 (0), …9. ČR (Rohan, Rak, Heger) -9,22 (6).

Ženy:

3xK1: 1. Velká Británie (Franklinová, Pennieová, Woodsová) 103,96 (2), 2. ČR (Kudějová, Vojtová, A. Hilgertová) -0,20 (0), 3. Rusko -0,23 (0).

3xC1: 1. Austrálie (J. Foxová, N. Foxová, Lawrenceová) 117,97 (4), 2. Španělsko -3,75 (8), 3. ČR (Fišerová, Říhová, Havlíčková) -6,51 (8).