Kajakář Hradilek vyhrál po dvou letech v Krakově závod SP

27. 6. 2015 14:14
Kajakář Vavřinec Hradilek vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Krakově a v seriálu triumfoval po dvou letech.
Vavřinec Hradilek se zlatou medailí z SP v Krakově 2015
Vavřinec Hradilek se zlatou medailí z SP v Krakově 2015 | Foto: Kanoe.cz

Krakov  - Kajakář Vavřinec Hradilek vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Krakově a v seriálu triumfoval po dvou letech. Další Češi se na pódium dnes nedostali: kanoista Stanislav Ježek byl šestý, kanoistka Kateřina Hošková pátá.

Poslední výhra byla v Seu

Hradilek se naposledy radoval z vítězství ve Světovém poháru předloni na začátku července, kdy opanoval závod v Seu. Tentýž rok se v září stal mistrem světa v Praze. Pak se ale potýkal se zdravotními problémy a loni po jarním ME ve Vídni sezonu ukončil. Letos se vrátil, ale do formy se dostával zvolna. Při závodu SP v Praze se ukázal pátým místem.

V Polsku se Hradilek dostal do semifinále až z 24. pozice, ale v semifinále zajel devátý čas a mohl se těšit na boj o medaile. V poslední jízdě svůj čas ještě zlepšil a z prvního místa před Slovákem Martinem Halcinem a Francouzem Mathieum Biazizzem ho nakonec nesesadila ani dvousekundová penalizace za dotek branky.

Prskavec zaváhal v semifinálové jízdě

Další český kajakář Jiří Prskavec, vítěz pražského závodu z minulého víkendu, byl po pomalé semifinálové jízdě patnáctý. Ondřej Tunka skončil o dvě místa za ním.

Ježek, který do boje o medaile postoupil ze třetího místa v semifinále, nenavázal na pražské vítězství z minulého týdne. Vedle pomalejší jízdy si ve finále singlkanoistů připsal i čtyři trestné sekundy a nemohl pomýšlet na lepší umístění. Michal Jáně byl devatenáctý, Tomáš Rak dvacátý.

Hošková, další česká vítězka trojského závodu v minulém týdnu, byla klasifikována na páté pozici, přestože na trati předvedla "eskymáka". K medaili jí chybělo více než šest sekund.

Závody SP ve vodním slalomu v Krakově:

Muži:

K1: 1. Hradilek (ČR) 81,39 (2 trest. sekundy), 2. Halčin (SR) -0,12 (0), 3. Biazizzo (Fr.) -0,46 (2), ...v semifinále 15. Prskavec, 17. Tunka (oba ČR).

C1: 1. Beňuš (SR) 83,33 (2), 2. Florence (Brit.) -2,86 (2), 3. Savšek (Slovin.) -2,89, ...6. Ježek -6,79 (4), v semifinále 19. M. Jáně, 20. Rak (všichni ČR).

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 103,19 (6), 2. Woodsová (Brit.) -3,19 (4), 3. Dobrotvorská (Ukr.) -8,15 (0), ...5. Hošková -14,80 (4), v semifinále 11. Fišerová (obě ČR).