Juniorské stříbro i zlepšený český rekord na stovce kraul. Seemanová v Izraeli zazářila

ČTK ČTK
29. 6. 2017 18:01
Česká teprve sedmnáctiletá plavkyně Barbora Seemanová zlepšila na mistrovství Evropy juniorů český rekord na 100 metrů kraul.
Barbora Seemanová (ilustrační foto).
Barbora Seemanová (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Netanja - Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na mistrovství Evropy juniorů v Netanje stříbrnou medaili na 100 metrů volný způsob a vylepšila při tom český seniorský rekord na 54,62 sekundy. Z dosavadního vlastního maxima, které vytvořila vloni v červnu, ubrala teprve sedmnáctiletá závodnice 19 setin.

Ve finále kraulařské stovky v Izraeli nestačila česká naděje jen na Marrit Steenbergenovou z Nizozemska, jež byla rychlejší o 49 setin. Stříbro Seemanová uhájila s téměř sekundovým náskokem před Vasilissou Bujnou z Ruska.

Filip Chrápavý skončil sedmý ve finále prsařské dvoustovky. Kdyby zopakoval čas 2:13,68 ze středečního semifinále, kterým jen o 49 setin zaostal za českým rekordem Daniela Málka z roku 2001, obsadil by třetí místo. V závodě o medaile byl ale skoro o tři sekundy pomalejší a neudržel v něm třetí místo z mezičasu v polovině trati. Titul získal suverénně Rus Jevgenij Somov (2:10,79).

 

Právě se děje

Další zprávy