Juniorská pistolářka Anna Dědová má bronz z mistrovství světa

ČTK ČTK
8. 9. 2018 10:50
Juniorka Anna Dědová získala bronzovou medaili ve střelbě ze sportovní pistole na mistrovství světa v Koreji. Pro českou výpravu v Čchang-wonu se tak během sedmého soutěžního dne postarala o první cenný kov. Členka Dukly Plzeň se na MS prosadila na stupně vítězů poprvé v kariéře, z evropského šampionátu už má dvě juniorské individuální medaile, a to stříbro a bronz. Dnes v Koreji Dědovou předčily jen vítězná Číňanka Wang Siao-jü a Američanka Katelyn Morgan Abelnová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 19 minutami

Na Slovensku pokračují blokády hraničních přechodů, včetně některých s Českem

Na Slovensku druhým dnem pokračovaly obnovené blokády některých silničních hraničních přechodů, kterými chtějí slovenští autodopravci prosadit u vlády výrazné snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. Slovenský závod automobilky PSA musel v noci na několik hodin přerušit výrobu, protože měl kvůli blokádám problémy s dodávkami ze zahraničí. Kabinet premiéra Petera Pellegriniho na středečním jednání schválil rozšíření úlev na mýtném a připravuje snížení silniční daně.

Zmíněná opatření nejsou podle Pellegriniho plně v souladu s požadavky Unie dopravců Slovenska (UNAS), která za protesty stojí. Premiér také řekl, že kabinet už nemá důvod pokračovat v jednáních s nespokojenými dopravci. Vládní opatření podle něj podpořila větší organizace autodopravců Česmad Slovakia.

Dopravci zablokovali kamionovou dopravu na vybraných přechodech s Českem, Maďarskem i Polskem. Slovenská policie dopoledne upozornila na rozsáhlé kolony na severu země v souvislosti s blokádami přechodů s Českem, a to Svrčinovec-Mosty u Jablunkova a Makov-Bílá-Bumbálka. Odpoledne byla na obou přechodech doprava obnovena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy