Judistu Petřikova by o olympiádu v Riu mohla připravit jen smůla

ČTK ČTK
28. 2. 2016 15:06
Ačkoli účast na olympijských hrách nebere judista Pavel Petřikov jako stoprocentně jistou, po triumfu na Evropském poháru v Praze tuší, že o cestu do Ria de Janeiro by ho mohla připravit jen smůla. Věří, že si udrží současnou formu a i v Brazílii se popere o dobrý výsledek.
Pavel Petřikov
Pavel Petřikov | Foto: Reuters

Praha - Ačkoli účast na olympijských hrách nebere judista Pavel Petřikov jako stoprocentně jistou, po triumfu na Evropském poháru v Praze tuší, že o cestu do Ria de Janeiro by ho mohla připravit jen smůla. Věří, že si udrží současnou formu a i v Brazílii se popere o dobrý výsledek.

"Dokud to nebude černé na bílém, tak Rio jisté není, ale teď už by to opravdu musela být smůla a lidi, kteří nemají body, by se museli prát nadstandardně," řekl ČTK Petřikov, který po pražském triumfu poskočil do první patnáctky olympijského žebříčku. A do Ria postoupí přímo prvních 22 závodníků, přičemž každá země mezi nimi může mít jen jednoho zástupce. "Tak snad už teď zůstanu v té dvaadvacítce a nechám kontinentální postupovou kvótu pro dalšího Čecha. To by bylo ideální," dodal.

Devětadvacetiletý syn stříbrného medailisty z mistrovství světa 1981 by se tak měl podívat na svou druhou olympiádu. V roce 2008 v Pekingu jako poměrně nováček na mezinárodní scéně zaujal postupem do osmifinále, kde jen těsně podlehl pozdějšímu bronzovému medailistovi Rišodu Sobirovovi z Uzbekistánu. A i v Riu by rád vybojoval zajímavý výsledek a nejel tam jen na výlet.

"Účast na olympiádě není cíl. Tím je udělat tam dobrý výsledek. Jsme malý sport, tak kde jinde se ukázat než na olympiádě," prohlásil Petřikov. "Poslední rok a půl si držím standardní dobrou výkonnost a prohrávám většinou jen s judisty z top patnáctky. Patřím do špičky a jsem rád, že jsem to potvrdil i tady v Praze," dodal.

Turnaj v libeňské hale Podvinný mlýn mu vyšel téměř ideálně. "Vyšlo to nejlépe, jak mohlo. Měl jsem trochu v hlavě, že potřebuji alespoň finále, aby se mi to počítalo do olympijské kvalifikace, ale zároveň jsem se tím snažil nestresovat a to mi docela dařilo. Pral jsem se uvolněně, zápas od zápasu jsem se cítil lépe," vyprávěl.

Ve finále s Cédricem Revolem z Francie pak využil zkušenosti. "Rozhodly asi zkušenosti. Když jsem prohrával na juko, tak jsem byl stále klidný. Věřil jsem tomu, že ho někde nachytám. Navíc mi pomohl jeho trest, který nakonec rozhodl. Myslím, že jsem to zvládl výborně," těšilo Petřikova.

Sklidil potlesk ve stoje od zaplněné pražské haly. "Byl to super zážitek. Dosud jsem v Praze nevyhrál víc než dva zápasy, takže jsem rád, že jsme to konečně prolomil. Bylo to doma, přijela spousta lidí z Hradce Králové, opravdu hezký zážitek. Fandění mi hodně pomáhalo, cítil jsem se v takové té zóně, kdy to šlo samo. Tomu se asi říká forma. Prostě se vše spojilo a přineslo to tenhle výsledek," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy