Judista Petřikov vyhrál Světový pohár v Rotterdamu a pojede na ME

ČTK
18. 3. 2006 18:47
Český talentovaný judista Pavel Petřikov vyhrál dnešní turnaj Světového poháru v Rotterdamu a zajistil si účast na květnovém mistrovství Evropy v Tampere. Petřikov v Nizozemsku vyhrál všechny čtyři zápasy a kraloval nejlehčí kategorii do 60 kilogramů, v níž startovalo 17 reprezentantů včetně dalšího Čecha Libora Švece. Ten prohrál svůj úvodní souboj s Belgičanem Fabricem Flamandem.

Petřikov na cestě za jedním z největších úspěchů v kariéře porazil Švýcara Itena, Belgičana Gascarda, Portugalce Cardosa a ve finále nizozemského mistra Evropy do 23 let Jeroena Moorena. V šestašedesátce vypadl Jiří Vaněk ve druhém kole, stejně jako Tomáš Veselý ve váze do 73 kg. V neděli se na tatami představí ještě Jiří Pokorný.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy