Ježek byl druhý ve stíhacím závodu na MS handicapovaných

ČTK ČTK
12. 4. 2014 15:17
Český cyklista Jiří Ježek vybojoval stříbrnou medaili ve stíhacím závodu na 4000 metrů na dráhovém mistrovství světa handicapovaných v mexickém Aguascalientes.
Jiří Ježek.
Jiří Ježek. | Foto: Aktuálně.cz

Aguascalientes - Český cyklista Jiří Ježek vybojoval stříbrnou medaili ve stíhacím závodu na 4000 metrů na dráhovém mistrovství světa handicapovaných v mexickém Aguascalientes. V dramatickém závodu, v němž třikrát padl i světový rekord, šestinásobný paralympijský vítěz překonal vlastní maximum o více než sedm sekund. Nový český rekord má pro kategorii C4 jezdců s podkolenní amputací hodnotu 4:32,944 minuty.

Titul získal Slovák Josef Metelka, jenž vylepšil světový rekord o více než devět sekund na 4:30,608. "Ve finále jsem bojoval, chviličku i věřil, ale nakonec jsem se musel sklonit před lepším. Jsem ale šťastný. Pět měsíců jsem na tohle trénoval a tajně doufal v medaili a povedlo se," uvedl na facebooku Ježek, který útočil na sedmý titul mistra světa.

Další český jezdec Jiří Bouška obsadil ve stejném závodě páté místo.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy