"Jestli bude syn teplej, tak to z něj vymlátím." Proti Vémolovi se ohradil i sponzor

Sport Sport
29. 6. 2020 7:38
Český bojovník MMA Karlos Vémola čelí kritice za homofobní výroky týkající se jeho devítiletého syna.
Karlos Vémola.
Karlos Vémola. | Foto: Facebook: XFN

"Můj kluk, ten je trošku měkkej. Z toho bude spíš takovej baleťák, je mu devět let. Já teda říkám, že šest, protože je chudák takovej pomalejší," prohlásil čtyřiatřicetiletý zápasník v talk show 7 pádů Honzy Dědka.

"On to má po mámě," připojil urážku bývalé partnerky.

"Dal jsem ho na ragby, to vůbec nešlo, to na něj bylo moc drsný. Teď jsem ho dal na fotbal. On to v sobě nemá. Já to do něj úplně nechci vmlátit, chci, aby z něj byl trochu chlap, ale ne po mým. Když vidím, že to v tom děcku není, tak to v tom děcku není," pokračoval rodák z Olomouce.

"Já mu vždycky říkám, buď šampión, čeho chceš. Můžeš hrát fotbal, ty seš takovej měkkej, baleťák. Hlavně nebuď teplej, nebo to z tebe vymlátím," dodal se smíchem.

Že by se jednalo o čirou nadsázku Vémola odmítl hned vzápětí. "Já to myslím naprosto vážně a přesvědčuju ho o tom od nultého věku. A změňme téma," uzavřel. 

K nesouhlasným reakcím se nejnověji připojil i dlouholetý Vémolův sponzor, společnost Nutrend. 

"Karlose velmi ctíme v rámci sportu, obdivujeme vše, co dokázal a jsme hrdí na to, že na jeho úspěchu máme i my svou zásluhu. Zásadně však odmítáme jeho výroky týkající se homosexuality a považujeme je za velmi nešťastné a hloupé. Ve společnosti Nutrend jsme vždy plně respektovali všechny lidi bez ohledu na jejich orientaci, politickou a náboženskou příslušnost či barvu pleti," znělo oficiální prohlášení.

View this post on Instagram

💪😍

A post shared by Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola) on

 

Právě se děje

před 5 minutami

Lufthansa zruší kvůli koronavirové krizi pětinu vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě

Německá Lufthansa zruší 20 procent vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě. Další oznámená úsporná opatření mají největší evropské letecké společnosti pomoci krýt výpadky příjmů způsobené koronavirovou krizí. Firma se zhruba 138 000 zaměstnanci to uvedla v úterý ve svém sdělení a dodala, že také na polovinu sníží investice do nových letadel - do roku 2023 si jich tedy pořídí nejvíce 80.

Akcionáři německé společnosti minulý měsíc schválili vládní záchranný balíček ve výši devíti miliard eur (240 miliard Kč), který měl aerolinkám pomoci vyhnout se bankrotu. První část státní podpory už firma obdržela minulý týden. Aerolinky se také již začátkem dubna rozhodly zeštíhlit letku a neobnovit aktivity nízkonákladové dceřiné společnosti Germanwings.

Lufthansa v úterý také uvedla, že se bude snažit co nejrychleji zredukovat vládní půjčky a kapitálové podíly, aby nemusela platit vyšší úroky. Zopakovala, že jí přebývá na 22 000 zaměstnanců, ale že se bude snažit vyhnout nucenému propouštění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy