Jessica Kordová na turnaji vyměnila caddieho za přítele

Sport Sport
30. 6. 2013 11:35
Golfistka Jessica Kordová šokovala všechny spoluhráčky i diváky třetího ženského majoru sezon. Frustrovaná vlastní hrou vyhodila uprostřed US Open caddieho a místo něj angažovala svého přítele.
Jessica Kordová našla svérázný recept, jak zlepšit svoji hru.
Jessica Kordová našla svérázný recept, jak zlepšit svoji hru. | Foto: ČTK

Southampton  - Golfistka Jessica Kordová šokovala všechny spoluhráčky i diváky třetího ženského majoru sezon. Frustrovaná vlastní hrou vyhodila uprostřed US Open caddieho a místo něj angažovala svého přítele, profesionálního hráče Johnny DelPreta.

Celé to proběhlo až neskutečně snadno. "Johnny, popadni bag a jdeme!" oznámila Kordová svému milému a tím se stal jejím caddiem.

Přítel pomohl

"Je to US Open, jeden z nejdůležitějších týdnů celého roku. Prostě jsme se neshodli a nebyla jsem v dobrém rozpoložení," vysvětlila výměnu caddieho dvacetiletá hráčka reprezentující USA. Vítězka loňského Australian Open byla po devíti jamkách na výsledku pět úderů nad par, s pomocí DelPreta se ve zbytku kola dostala na -1 a po třech dnech se dělí o šesté místo.

"Na prvních jamkách jsem byla hrozně nejistá, ale můj přítel-caddie mě hodně uklidnil," uvedla Kordová. Na vedoucí jihokorejskou hvězdu Pak In-pe, která suverénně míří za vítězstvím i na třetím letošním majoru, ztrácí jedenáct úderů. První golfistka světového žebříčku zatím zahrála 206 ran a turnaj vede o čtyři údery.

Ani Petr Korda nezahálí

Petr Korda, vítěz tenisového Australian Open z roku 1998, dělal caddieho Jessice v době, kdy byla ještě amatérkou. Nyní na US Open nosí bag své druhé dceři Nelly, která je ve 14 letech nejmladší účastnicí majoru v Southamptonu. Ta rovněž prošla cutem a s výsledkem 13 úderů nad par hřiště je na děleném 61. místě.

Počínání obou dcer na US Open sleduje celá Kordova rodina, také maminka Regina i dvanáctiletý syn Sebastian.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy