Jeřábková s Knedlíkovou pomohly Kristiansandu do dalšího finále Ligy mistryň

3. 6. 2023 19:59

České házenkářky Markéta Jeřábková a Jana Knedlíková si stejně jako loni zahrají s klubem Vipers Kristiansand finále Ligy mistryň. Norský tým dnes v semifinále Final Four v Budapešti porazil 37:35 Györ, Jeřábková k tomu přispěla sedmi góly a bývalá hráčka maďarského klubu Knedlíková čtyřmi.

Po výhře v repríze loňského finále se dvojnásobné úřadující šampionky Vipers v neděli střetnou o titul s dalším maďarským celkem Ferencvárosem, jenž v druhém semifinále díky gólu krátce před sirénou zdolal 30:29 Esbjerg. Zápasy v budapešťské hale MVM Dome sleduje 20.022, což je nový světový rekord v návštěvnosti na ženskou házenou. Oba finalisté hráli v základní skupině soutěže s Baníkem Most.

Reprezentační kanonýrka Jeřábková může vyhrát Ligu mistryň podruhé za sebou, loni byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou finálového turnaje. Knedlíková, jež se v dubnu oficiálně rozloučila s reprezentační kariérou, usiluje v nejprestižnější evropské soutěži dokonce už o šestý triumf v řadě: první tři získala v letech 2017-19 v dresu Györu.

Zatímco Knedlíková má v Kristiansandu smlouvu ještě na příští sezonu, Jeřábková se s Vipers nedělním zápasem po dvou letech rozloučí. Už loni v prosinci podepsala kontrakt na další tři roky s dánským Ikastem.