Jednooký boxerský král. Americký obr Wilder rozbil Duhaupase a pak líbal dcerku

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
27. 9. 2015 6:49
Američan Deontay Wilder dokázal podruhé obhájit titul mistra světa WBC v těžké váze, když před domácími fanoušci v Alabamě knockoutoval v úvodu 11. kola francouzského vyzývatele Johanna Duhaupase. Ten předvedl ale neskutečnou dávku odolnosti a bojovné srdce.
Deontay Wilder slaví vítězství nad Johannem Duhaupasem se svojí dcerkou
Deontay Wilder slaví vítězství nad Johannem Duhaupasem se svojí dcerkou | Foto: ČTK

Birmingham (USA) - Americký boxer Deontay Wilder dokázal podruhé obhájit titul mistra světa WBC v těžké váze, když před domácími fanoušci v Alabamě knockoutoval v úvodu 11. kola francouzského vyzývatele Johanna Duhaupase. Ten předvedl ale neskutečnou dávku bojovného srdce a odolnosti.

Jako tank, který nedokáže zastavit ani "Bronzový bombarďák", tak šel vpřed podceňovaný Duhaupas od první vteřiny souboje se světovým šampionem. Francouz za deset kol nechal svému soupeři vydechnout jen minimálně a potvrdil, že na životní zápas se připravil během necelých šesti týdnů v rámci možností skvěle.

Bez překvapení ale i bez nudy

Ani jeden ze soupeřů vlastně nepřekvapil – Duhaupas pracoval z dvojitého krytu, často vyrážel do kombinací svým zadním hákem, Wilder se skvěle pohyboval, využíval svého rozpětí paží a často si vystačil s oblíbenou kombinací přední jab – zadní cross.

Svým natěšeným fanouškům v Birmighamu nedaleko jeho rodné Tuscaloosy ale stíhal servírovat i daleko pestřejší menu. A není řeč jen o provokování soupeře tanečky. Ne, když sedm kol nezabralo otloukání Duhaupase na dlouhou a střední vzdálenost, Wilder ji nečekaně zkrátil a nejspíše tím zaskočil i fracnouzského soupeře. Ten totiž má boj na tělo rád, s vytáhlým Američanem si ale nevěděl rady.

Wilder, první americký šampion těžké váhy, postupně Duhaupase demoloval, ten přesto držel. Jeho odolnost a bojovné srdce fanoušci v hale i boxerští experti oceňovali, další včetně jeho manželky ale trnuli. Jen pro ukázku: šampion, který dosud ze 34 duelů hned 33 ukončil před limitem, na něj postupně vyslal 267 tzv. "power punches", hned 183 z nich našlo cíl.

Francouz ale jako kdyby je snad ani necítil. Znovu a znovu se tlačil vpřed, znovu a znovu dokázal na drtivou kombinaci protivníka úderově zareagovat. V desátém dějství se ale ukázalo, že každá odolnost má své meze. Problémy v jeho závěru sice ještě Duhaupas ustál, nástup Wildera do následujícího pokračování bitvy už nikoliv. Po 45 vteřinách jedenáctého kola ringový sudí Jack Reiss duel správně ukončil.

Dočkají se fanoušci duelu Wilder-Povětkin?

Duhaupas ani neprotestoval, jen v provazech pár desítek vteřin zklamaně s nepřítomným výrazem ve tváři vstřebával fakt, že titul mistra světa do své vlasti nepřiveze. Když ale pochopil, že předvedl výkon, za který se nemusí stydět, jal se děkovat fanouškům. To ocenil i novopečený šampion, který se k němu ochotně přidal a oba muži si padli do náruče.

Čtyřiatřicetiletému rodákovi z Abbeville se následně dostalo pusy a něžného pohlazení i pohledu od manželky, zatímco o pět let mladší šampion slavil druhou vítěznou obhajobu pásu mistra světa s monoklem pod levým okem a desetiletou dcerkou Najeyou.

Zároveň už může přemýšlet o tom, zda se jeho promotéři konečně domluví s ruskou stranou na šlágru s bývalým světovým šampionem a jeho současným povinným vyzývatelem Alexanderem Povětkinem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy