Je to jako vyhrát Wimbledon, říká nejlepší český hráč pokeru o výhře 70 milionů

Sport DVTV Sport, DVTV
7. 11. 2018 10:01
Nejlepší český pokerový hráč Martin Kabrhel vyhrál turnaj nejvyšší kategorie, World Series of Poker v Rozvadově s prize money téměř 70 milionů korun. "Je to turnaj, který je hezké vyhrát," řekl v DVTV.
Zažil jsem dva tři roky, kdy to bylo velice složité, nic jsem nevyhrál a jen jsem platil, líčí jeden z nejlepších hráčů pokeru Martin Kabrhel. | Video: Martin Veselovský

Mistr Evropy z roku 2009 a jediný český držitel dvou zlatých náramků světové pokerové série porazil ve finálové hře Američana Davida Peterse. "Je to, jako bych vyhrál Wimbledon. Je to prestižní pokerový úspěch i úspěch co se týče prize money," řekl Kabrhel.

V poslední hře záhy věděl, že má vyhráno. "Spočítal jsem si, že s mou handou (karty v ruce) mám šanci přibližně 97 % na výhru, zbytek připadal na remízu," vysvětlil situaci, kdy soupeř po flopu vložil do hry všechny zbývající žetony.

Kabrhel turnaj WSOP vyhrál podruhé v kariéře, přestože většinu času se mu věnuje pouze jako hobby. Hlavně se živí aplikovanou matematikou, zabýval se obchodováním na finančních nebo energetických trzích, nyní se věnuje oblasti sportovního sázení.

"Přes rok jsem byl sponzorovaný profesionál. Uživil bych se tím, ale ne nijak špičkově. Chlebíček profesionálního hráče je poměrně tvrdý," přiblížil.

Kabrhel je na pokerovém okruhu známý tím, že je výrazně výřečnější než většina ostatních hráčů. "Je to moje povaha. Bavím se tím, ale občas tak získám i nějaké informace," prozradil v DVTV. Jeho dalším výrazným znakem je, že si na turnaje nosí sošku hrocha, kterou pokládá ke komínkům svých žetonů.

V rozhovoru Kabrhel také upozornil na poměrně málo známý fakt, že v Česku v Rozvadově se nachází jeden z nejlepších pokerových resortů na světě. Mnozí hráči, včetně Kabrhela, jej považují za druhý nejlepší na světě. "Dá se srovnat pouze s Las Vegas," dodal nejúspěšnější český hráč na adresu pohraniční obce s 821 obyvateli.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy