Je to jako vyhrát Wimbledon, říká nejlepší český hráč pokeru o výhře 70 milionů

Sport DVTV Sport, DVTV
7. 11. 2018 10:01
Nejlepší český pokerový hráč Martin Kabrhel vyhrál turnaj nejvyšší kategorie, World Series of Poker v Rozvadově s prize money téměř 70 milionů korun. "Je to turnaj, který je hezké vyhrát," řekl v DVTV.
Zažil jsem dva tři roky, kdy to bylo velice složité, nic jsem nevyhrál a jen jsem platil, líčí jeden z nejlepších hráčů pokeru Martin Kabrhel. | Video: Martin Veselovský

Mistr Evropy z roku 2009 a jediný český držitel dvou zlatých náramků světové pokerové série porazil ve finálové hře Američana Davida Peterse. "Je to, jako bych vyhrál Wimbledon. Je to prestižní pokerový úspěch i úspěch co se týče prize money," řekl Kabrhel.

V poslední hře záhy věděl, že má vyhráno. "Spočítal jsem si, že s mou handou (karty v ruce) mám šanci přibližně 97 % na výhru, zbytek připadal na remízu," vysvětlil situaci, kdy soupeř po flopu vložil do hry všechny zbývající žetony.

Kabrhel turnaj WSOP vyhrál podruhé v kariéře, přestože většinu času se mu věnuje pouze jako hobby. Hlavně se živí aplikovanou matematikou, zabýval se obchodováním na finančních nebo energetických trzích, nyní se věnuje oblasti sportovního sázení.

"Přes rok jsem byl sponzorovaný profesionál. Uživil bych se tím, ale ne nijak špičkově. Chlebíček profesionálního hráče je poměrně tvrdý," přiblížil.

Kabrhel je na pokerovém okruhu známý tím, že je výrazně výřečnější než většina ostatních hráčů. "Je to moje povaha. Bavím se tím, ale občas tak získám i nějaké informace," prozradil v DVTV. Jeho dalším výrazným znakem je, že si na turnaje nosí sošku hrocha, kterou pokládá ke komínkům svých žetonů.

V rozhovoru Kabrhel také upozornil na poměrně málo známý fakt, že v Česku v Rozvadově se nachází jeden z nejlepších pokerových resortů na světě. Mnozí hráči, včetně Kabrhela, jej považují za druhý nejlepší na světě. "Dá se srovnat pouze s Las Vegas," dodal nejúspěšnější český hráč na adresu pohraniční obce s 821 obyvateli.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy