Je divný, jako z Karate Kida. Procházka v UFC šokoval i slavného Wonderboye

av av
21. 7. 2020 19:35
Přišel, viděl, zvítězil a upoutal spoustu pozornosti. Hype bojovníků je v elitní UFC jednou ze zásadních věcí a Jiřímu Procházkovi se ho dostává nadbytek.
Jiří Procházka.
Jiří Procházka. | Foto: ČTK

Prezident UFC Dana White na českého fightera upozorňoval už před jeho premiérou proti Švýcarovi Volkanu Oezdemirovi, což u nováčků obvykle nedělá. A poté, co Procházka ve druhém kole nemilosrdným knockoutem favorita uspal, se mohl jen spokojeně usmívat. 

V tu chvíli se totiž zrodila nová hvězda. Muž, na jehož další vystoupení se bude s napětím čekat.

O Procházkovi se okamžitě divoce tweetovalo, se svým nadšením se s veřejností dělily i velké osobnosti smíšených bojových umění. Třeba dvojnásobný šampion a současná jednička těžké váhy Daniel Cormier.

Ten "Denisu" označil za tvrďáka, varoval ho ale, že by se mu specifický styl s rukama dole nemusel proti dalším soupeřům vyplatit.

Ještě více pozornosti pak Čechovi věnoval další Američan Stephen Thompson.

Jeden z nejuznávanějších postojářů v celé historii UFC natočil výhradně o Procházkovi desetiminutové video nazvané "Podivuhodný případ hvězdy Rizinu Jiřího Procházky".

"Byl opravdu divný. Super divný. Dělal šílené věci. Držel si levou ruku, jako by si ji nabíjel, chvíli jsem si myslel, že si ji zlomil. Hýbal ramenem dozadu a předváděl postoje jako z Karate Kida," kroutil hlavou bojovník přezdívaný Wonderboy ve videu společně se svým kolegou.

Oba pak humorně napodobovali Procházkovo nestandardní chování v kleci, včetně ninjovského ukazování prstem.

I oni se pozastavovali nad tím, proč se Procházka v prvním kole nechával tolik trefovat. Došli ale k tomu, že pokud Oezdemirovi rány vydržel, historie se na nic takového ptát nebude.

"Klidně se nechával trefit. Byla to šílenost, Volkan ho mohl ukončit. Ale je prostě tvrdý, nenechal se zastavit a ve druhém kole si došel pro vítězství."

Pro Oezdemira podle nich muselo být frustrující a matoucí, proč rány z prvního kola, kterými soupeře obvykle bez problémů uspává, Procházkou prakticky vůbec neotřásly.

Čech pak ve druhém kole překvapil soupeře nečekaným rychlým kopem přímo do čelisti, který Thompson ve videu podrobně a nadšeně rozebíral.

"Mám Jiřího moc rád. Je divný, a proto se mi líbí," dodal sedmatřicetiletý fighter z Jižní Karoliny. Ten na rozdíl od moderátora UFC Bruce Buffera dokonce vyslovoval správně Čechovo jméno. Žádné "Prošázka" se tentokrát nekonalo.

Thompson s kolegou vyzdvihli Procházkovo mládí a úspěchy, kterých už dosáhl.

"Šampion japonského Rizinu, porazil Lawala, Maldonada, Dollawaye, takže docela velká jména. Pořád je to hodně mladý kluk, velký s pořádným rozsahem paží. Aktuálně je jeho bilance 27 ku třem, s tím že 24 zápasů ukončil knockoutem. A to je neuvěřitelné."

Apelovali ale na celý Procházkův tým, aby se současnou explozí popularity nenechal unést.

"UFC se ho snaží rychle prosadit. Možná být jeho trenérem, řekl bych si o soupeře, kterým bude někdo blízko na žebříčku, možná i trochu za ním. V divizi je dobré se rozkoukat. Jinak je tam riziko, že si bojovník nezvykne na tuhle úroveň a odpadne," vzkázal Wonderboy.

Video: Wonderboy Thompson o Jiřím Procházkovi | Video: www.youtube.com
 

Právě se děje

Další zprávy