Jasná záležitost. Berdych přes Zoppa do čtvrtfinále

18. 10. 2012 20:22
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Stockholm - Český tenista Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále turnaje ve Stockholmu. Ve druhém kole porazil Estonce Jürgena Zoppa za 73 minut hladce 6:1 a 6:4.

O účast mezi čtveřicí nejlepších se druhý nasazený daviscupový reprezentant utká s turnajovou šestkou Michailem Južným z Ruska.

Sedmadvacetiletý Berdych neměl v duelu s estonským soupeřem vážnější problémy, stejně jako v jejich jediném předchozím utkání na US Open. V prvním setu Zoppovi sebral dvakrát podání, a i ve druhém se dostal díky brejku do vedení 4:3. Vzápětí při svém servisu zvládl jedinou těžší situaci, když musel odvracet brejkbol, a zápas pak už dotáhl k výhře.

S příštím soupeřem Južným má Berdych negativní bilanci 5:6. Poslední duel vyhrál před dvěma lety na Roland Garros český tenista.

Tenisový turnaj mužů ve Stockholm (tvrdý povrch, dotace 486.750 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Berdych - Zopp 6:1, 6:4, Stachovskij (Ukr.) - F. Lopéz (5-Šp.) 7:6 (7:5), 7:5, Baghdatis (7-Kypr) - Falla (Kol.) 6:0, 3:0 skreč.,