Odložená olympiáda? Tak budu studovat medicínu. Hvězda končí ve 27 letech

ČTK ČTK
13. 6. 2020 11:34
Hvězda japonského ragby Kenki Fukuoka se po odložení olympijských her rozhodl ukončit kariéru a věnovat se studiu medicíny. O odchodu sedmadvacetiletého hráče z reprezentace informoval národní svaz a Fukuoka by měl rozhodnutí skončit potvrdit na nedělní tiskové konferenci.
Kenki Fukuoka
Kenki Fukuoka | Foto: Reuters

Fukuoka se kvůli studiu vzdal startu na olympiádě v Tokiu, která byla kvůli pandemii koronaviru přeložena z letošního léta na příští rok. Právě odložení her zkomplikovalo japonskému reprezentantovi možnost nadále kombinovat studium a profesionální kariéru v ragby.

Fukuoka už po loňském mistrovství světa, na kterém Japonsko postoupilo poprvé v historii do play-off, odešel z reprezentace v klasickém ragby. Nyní se rozhodl skončit i v olympijské sedmičkové variantě, v níž reprezentoval na hrách v Riu de Janeiro, a pokračovat v rodinné tradici, protože jeho otec je zubařem a matka lékařkou. Fukuoka už dříve prohlásil, že olympiáda pro něj bude poslední akcí v kariéře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy