Janisův tým bavil, Utkání hvězd ale ovládl LeBronův výběr, Durant byl nej střelcem

18. 2. 2019 7:56
Tým LeBrona Jamese obhájil vítězství v exhibičním Utkání hvězd basketbalové NBA, v Charlotte porazil výběr Janise Adetokumba 178:164. Nejužitečnějším hráčem zápasu byl zvolen Kevin Durant, který k výhře přispěl 31 body. Řecký kapitán poraženého celku Adetokumbo nastřílel 38 bodů.
NBA: All Star Game, Kevin Durant
NBA: All Star Game, Kevin Durant | Foto: Reuters

"Je skvělé dostat takové ocenění v zápase, ve kterém jsou jedni z nejlepších hráčů, kteří kdy tuto hru hráli," prohlásil Durant, který získal cenu MVP už v Utkání hvězd 2012. "Janis ale ukázal, že má neskutečný talent. Neustále se zlepšuje a už nyní je pro mě jedním ze tří kandidátů na hráče sezony. Je zábava sledovat jeho progres. A přitom mu je teprve 23 let a už patří k nejlepším," ocenil kapitána soupeře.

Utkání se tradičně hrálo především pro diváky a na obranu se nekladl velký důraz. Fanoušky dlouho bavil především tým Adetokumba, který sám předvedl efektní smeče po nahození od Paula George o desku či Stephena Curryho o zem, což byla akce zápasu. George pak zasmečoval po otočce o 360 stupňů a blýskl se také loučící se veterán Dirk Nowitzki, který za čtyři minuty na hřišti stihl dát tři trojky.

Také na druhé straně se druhá loučící se hvězda nenechala zahanbit. Dwyane Wade předvedl několik hezkých akcí v obnovené spolupráci s Jamesem.

Velkou část utkání vedl Tým Janis, nejvíc o 20 bodů. Pak ale ve třetí čtvrtině spustil Tým LeBron trojkovou palbu, proměnil devět střel zpoza oblouku za pět minut a vrátil se do zápasu.

Utkání se pak zlomilo v poslední čtvrtině další šňůrou 13:0, kterou načal dvěma trojkami Kawhi Leonard. Jamesův výběr pak utekl až na rozdíl 16 bodů. Poražení alespoň zakončili duel v podobném duchu, jakým ho začali, a Curry efektně zasmečoval pozadu poté, co si sám nahodil míč o zem.

Do zápasu se promítl současný trend časté střelby za tři body. Vítězové dali 35 trojek z 90 pokusů, poražení 27 ze 77.