Janisův tým bavil, Utkání hvězd ale ovládl LeBronův výběr, Durant byl nej střelcem

ČTK ČTK
18. 2. 2019 7:56
Tým LeBrona Jamese obhájil vítězství v exhibičním Utkání hvězd basketbalové NBA, v Charlotte porazil výběr Janise Adetokumba 178:164. Nejužitečnějším hráčem zápasu byl zvolen Kevin Durant, který k výhře přispěl 31 body. Řecký kapitán poraženého celku Adetokumbo nastřílel 38 bodů.
NBA: All Star Game, Kevin Durant
NBA: All Star Game, Kevin Durant | Foto: Reuters

Tým LeBrona Jamese obhájil vítězství v exhibičním Utkání hvězd basketbalové NBA, v Charlotte porazil výběr Janise Adetokumba 178:164. Nejužitečnějším hráčem zápasu byl zvolen Kevin Durant, který k výhře přispěl 31 body. Řecký kapitán poraženého celku Adetokumbo nastřílel 38 bodů.

"Je skvělé dostat takové ocenění v zápase, ve kterém jsou jedni z nejlepších hráčů, kteří kdy tuto hru hráli," prohlásil Durant, který získal cenu MVP už v Utkání hvězd 2012. "Janis ale ukázal, že má neskutečný talent. Neustále se zlepšuje a už nyní je pro mě jedním ze tří kandidátů na hráče sezony. Je zábava sledovat jeho progres. A přitom mu je teprve 23 let a už patří k nejlepším," ocenil kapitána soupeře.

Utkání se tradičně hrálo především pro diváky a na obranu se nekladl velký důraz. Fanoušky dlouho bavil především tým Adetokumba, který sám předvedl efektní smeče po nahození od Paula George o desku či Stephena Curryho o zem, což byla akce zápasu. George pak zasmečoval po otočce o 360 stupňů a blýskl se také loučící se veterán Dirk Nowitzki, který za čtyři minuty na hřišti stihl dát tři trojky.

Také na druhé straně se druhá loučící se hvězda nenechala zahanbit. Dwyane Wade předvedl několik hezkých akcí v obnovené spolupráci s Jamesem.

Velkou část utkání vedl Tým Janis, nejvíc o 20 bodů. Pak ale ve třetí čtvrtině spustil Tým LeBron trojkovou palbu, proměnil devět střel zpoza oblouku za pět minut a vrátil se do zápasu.

Utkání se pak zlomilo v poslední čtvrtině další šňůrou 13:0, kterou načal dvěma trojkami Kawhi Leonard. Jamesův výběr pak utekl až na rozdíl 16 bodů. Poražení alespoň zakončili duel v podobném duchu, jakým ho začali, a Curry efektně zasmečoval pozadu poté, co si sám nahodil míč o zem.

Do zápasu se promítl současný trend časté střelby za tři body. Vítězové dali 35 trojek z 90 pokusů, poražení 27 ze 77.

Utkání hvězd basketbalové NBA v Charlotte:

Tým LeBron - Tým Janis 178:164

Nejvíce bodů: Durant 31, Thompson 20, James a Leonard po 19, Lillard 18 - Adetokumbo 38, George a Middleton po 20, Curry a Westbrook po 17.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy