Janda skončil desátý v jednokolovém závodě v Pragelatu

14. 12. 2008 14:06
Koudelka obsadil šestadvacáté místo
Jakub Janda
Jakub Janda | Foto: Reuters

Pragelato - Český skokan na lyžích Jakub Janda obsadil v nedělním závodě v italském Pragelatu desáté místo. Vyhrál Japonec Fumihisa Jumoto před třetím Švýcarem Simonem Ammannem.

Výsledky závodu byly vyhlášeny už po prvním kole. Druhé totiž kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám jury zrušila.

Na body v neděli dosáhl také Roman Koudelka za šestadvacáté místo.

Janda skokem dlouhým 116,5 metru v této sezoně poprvé pronikl do první desítky v závodě Světového poháru , v němž dosáhl nejlepšího umístění od března minulého roku.

Český reprezentant se po dobrém výsledku posunul v celkovém hodnocení Světového poháru na šestnácté místo. Koudelka se naopak mírně propadl na osmnáctou příčku.

Stejně jako v sobotu, ani tentokrát nebodoval v neděli pětačtyřicátý Jan Matura a čtyřiapadesátý Ondřej Vaculík.