James táhl Cleveland 37 body, na vítězství to však nestačilo

5. 12. 2015 9:15
LeBron James.
LeBron James. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté New Orleans porazili v pátečním utkání NBA Cleveland 114:108 po prodloužení navzdory střeleckému představení hvězdy Cavaliers LeBrona Jamese. Čtyřnásobný nejlepší hráč ligy zaznamenal 37 bodů, ale v nastavení se už neprosadil.

James vedl velký návrat Cavaliers do zápasu, v němž měli pod kontrolou první poločas, ale v poslední čtvrtině museli dohánět velkou ztrátu. Když sedm minut před koncem Dante Cunningham zvýšil na 94:81, zdálo se být rozhodnuto. James ale zavelel k obratu a Pelicans musel osm sekund před koncem čtvrté čtvrtiny zachránit trojkou Jrue Holiday a poslat zápas do prodloužení.

V nastavení už James neskóroval a naopak domácí Anthony Davis dal šest ze svých 31 bodů. Přidal i 12 doskoků a čtyři zisky a pomohl Pelicans teprve k páté výhře v sezoně.

Texaské derby pro Houston

Souboj rivalů ze státu Texas vyzněl pro Houston, který udolal Dallas na jeho palubovce po vyrovnané koncovce 100:96. Utkáním se protrápil James Harden, jenž trefil v prvním poločase jen tři z 12 střel, ale nakonec zaznamenal 25 bodů a připsal si klíčový koš, který posunul rozdíl ve skóre sedm sekund před koncem na čtyři body. Domácí vedl s 22 body Deron Williams, ale připsal si také osm ztrát, Dirk Nowitzki dal 16 bodů a doskočil deset míčů, jenže jeho trojka v poslední minutě do koše nepadla.

"Jsem spíš rozehrávač než cokoliv jiného. Tvořím hru, a když mám volnou střelu, střílím, jinak přihrávám. Je to pro nás cenná výhra, ale musíme pokračovat ve zlepšování," řekl Harden, jehož Rockets mají pod prozatímním trenérem J.B. Bickerstaffem bilanci pěti výher a čtyř proher.

Anthonyho 28 bodů dovedlo Knicks k výhře

Duel o New York hladce vyhráli Knicks nad Brooklynem 108:91 a po dvou výhrách nad slabšími soupeři mají vyrovnanou bilanci deseti vítězství a porážek. Carmelo Anthony dal 28 bodů, nováček Kristaps Porzingis přidal 19 a domácí měli zápas po celou dobu pod kontrolou. V jeden okamžik si vypracovali náskok až 31 bodů. Brook Lopez vedl Nets s 21 body, Thaddeus Young přidal 18 bodů a 11 doskoků, ale Brooklyn vyhořel už v první čtvrtině a od té dob výrazně ztrácel.

"To byla noční můra. Mluví se o nějaké rivalitě, ale pokud budeme hrát takhle, tak žádná není. Nebyli jsme vůbec připraveni a oni nás úplně zničili," řekl trenér poražených Lionel Hollins. "Chtěli jsme se před fanoušky trochu předvést a vyhrát. Hrát s Brooklynem je vždycky mimořádné," řekl Carmelo Anthony.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Lakers 100:87, Dallas - Houston 96:100, Detroit - Milwaukee 102:95, New Orleans - Cleveland 114:108 po prodl., New York - Brooklyn 108:91, Washington - Phoenix 109:106.

2. Utah 17 8 9 47,1
3. Minnesota 18 8 10 44,4