James napodruhé už slaví výhru, byť až po prodloužení

1. 11. 2014 9:42
LeBron James se dočkal výhry
LeBron James se dočkal výhry | Foto: Reuters

New York - LeBron James hodil za hlavu nepovedený vstup do NBA a den po domácí porážce od newyorských Knikcs dovedl Cleveland k vítězství 114:108 v Chicagu.

Z první výhry v sezoně se Cavaliers radovali až po prodloužení poté, co v poslední minutě základní hrací doby smazali pětibodové manko. James nastřílel 36 bodů, z toho osm v nastavené pětiminutovce.

"Byla to šance se rehabilitovat a s výsledkem jsem spokojený," prohlásil James, který o den dříve nenaplnil očekávání celého města při soutěžním návratu do Clevelandu po čtyřech letech. Čtvrteční bodové konto (17) více než zdvojnásobil a i díky tomu se z premiérové výhry v NBA mohl radovat i trenér David Blatt.

Závěr zápasu týmů, které jsou považovány za favority Východní konference, se odehrál bez domácí hvězdy Derricka Rose, který odstoupil s podvrknutým kotníkem. "Ti bohové mě zkoušejí," lamentoval nad nejnovější potíží Rose, který kvůli zraněním kolen přišel o téměř celé předchozí dvě sezony.

Za 25 minut hry ale Rose stihl dát 20 bodů, na stejný počet se dostal i spoluhráč Kirk Hinrich. Kyrie Irving doplnil Jamese 23 body, další hvězdná posila Clevelandu Kevin Love si připsal po 16 bodech i doskocích.

Mistrovské San Antonio prohrálo 89:94 ve Phoenixu, který si připsal druhou výhru a je na tom v Pacifické divizi stejně jako Los Angeles Clippers. Ti vyhráli první městské derby v sezoně proti Lakers 118:111 a obrovskou zásluhu na tom měl Blake Griffin, autor 39 bodů. Lakers jako jediní v soutěži odehráli už tři zápasy, vítězství se ale ještě nedočkali.

Střelcem pátečního večera byl se 40 body Rudy Gay ze Sacramenta. Jeho výkon nasměroval Kings k překvapivému vítězství 103:94 nad Portlandem.

NBA:

Chicago - Cleveland 108:114 po prodl., Indiana - Memphis 89:97, LA Lakers - LA Clippers 111:118, Milwaukee - Philadelphia 93:81, Phoenix - San Antonio 94:89, Sacramento - Portland 103:94.

1. Denver 1 1 0 100,0
2. Minnesota 2 1 1 50,0