Třiadvacítka zůstává, James si číslo nechá také kvůli fanouškům

ČTK ČTK
13. 7. 2019 14:20
LeBron James odehraje v Los Angeles Lakers zřejmě i nadcházející sezonu v dresu s číslem 23 a nevzdá se ho ve prospěch nového spoluhráče Anthonyho Davise. Podle médií totiž nebyla do březnového termínu podána formální žádost o změnu čísla a společnost Nike, která je oficiálním dodavatelem dresů pro NBA, povoluje z ekonomických důvodů výjimky jen velmi nerada.
LeBron James (Los Angeles Lakers)
LeBron James (Los Angeles Lakers) | Foto: Reuters

Podle propočtů stanice ESPN by opožděná změna čísla vyšla Nike na desítky milionů dolarů vzhledem k vynaloženým nákladům na už vyrobené dresy. Podle Yahoo Sports se James rozhodl s výměnou počkat do příští sezony i s ohledem na fanoušky, kteří už si jeho dresy s třiadvacítkou nakoupili.

James hrál s číslem 23 dvanáct let, strávil s ním všechny sezony v Clevelandu i minulý ročník v Lakers. Vrátit se chtěl k šestce, s níž hrál v Miami a nikdy s ní nechyběl ve finále NBA. Během působení v Miami získal i první dva ze svých tří titulů a s šestkou na dresu se stal i dvakrát olympijským vítězem.

Odloženou výměnu čísel na sociálních sítích nepřímo potvrdil i Davis, který do Lakers přestoupil z New Orleans. Na svém instagramovém profilu antdavis23 zveřejnil fotografii v dresu Lakers s číslem 3. Šestadvacetiletý pivot bude v novém působišti oficiálně představen dnes.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy