James dovedl Cleveland k další výhře nad silným Torontem

10. 12. 2014 9:51
Basketbalisté Clevelandu podruhé během čtyř dnů porazili vedoucí tým Východní konference NBA Toronto, tentokrát na vlastní palubovce
Lebron James a Kyrie Irving
Lebron James a Kyrie Irving | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu podruhé během čtyř dnů porazili vedoucí tým Východní konference NBA Toronto, tentokrát na vlastní palubovce 105:101. LeBron James se na tom podílel 35 body, Cavaliers vyhráli poosmé za sebou a neporazitelnost drží od porážky právě od Toronta z 22. listopadu.

V úterním duelu přitom ještě ve třetí čtvrtině měli 14 bodů k dobru hosté a osm minut před koncem to stále bylo o deset pro Toronto. "Pokud chcete být špičkový tým, musíte zvládat tyhle situace v koncovce. Dopustili jsme se pár klíčových ztrát a naopak jsme neměli důležité doskoky," řekl po šesté prohře svého celku v sezoně trenér Dwane Casey.

Raptors v poslední čtvrtině dali jen 13 bodů, James se v tomto hracím období blýskl deseti body včetně zlomové trojky na 102:99 v poslední minutě. "Bylo to trochu zoufalství, když doma prohráváte o třináct čtrnáct bodů. Náš útok nastartovala obrana," konstatoval James.

Utahu se podařilo ukončit sérii devíti porážek a povedlo se jim to proti obhájcům titulu ze San Antonia. Zvítězili 100:96, favorizovaný soupeř dohrával zápas bez trenéra Gregga Popoviche, jenž byl vyloučen před koncem třetí čtvrtiny za nesportovní výroky k rozhodčím. Jazzmany vedl s 21 body Derrick Favors, Spurs bez zraněného Tonyho Parkera měli hlavního tahouna v Timu Duncanovi, autorovi 23 bodů a 14 doskoků.

Druhý nejlepší tým v soutěži Memphis porazil Dallas 114:105, soupeři k výhře nepomohlo ani 18 tříbodových košů. Pivot Marc Gasol se na výhře Grizzlies podílel 30 body, rozehrávač Mike Conley jich přidal 22. Nejlepším střelcem Dallasu byl s 30 body Chandler Parsons, trápily se ale obvyklé opory. Dirk Nowitzki zůstal na 11 bodech, když proměnil jen čtyři ze 17 střel, Monta Ellis dokonce přispěl pouze jedním dvoubodovým košem.

Výsledky NBA:

Cleveland - Toronto 105:101, Detroit - Portland 86:98, LA Lakers - Sacramento 98:95, Memphis - Dallas 114:105, New Orleans - New York 104:93, Oklahoma City - Milwaukee 114:101, Phoenix - Miami 97:103, Utah - San Antonio 100:96.

4. Utah 22 6 16 27,3
5. Minnesota 20 4 16 20,0