James dotáhl Cleveland v NBA k jedenácté výhře v řadě

3. 12. 2017 9:00
Basketbalisté Clevelandu si připsali v NBA už jedenáctou výhru v řadě, když doma porazili Memphis 116:111. Zasloužil se o to zejména LeBron James, který nastřílel 34 bodů. Sedm bodů dal v posledních 80 vteřinách zápasu, kdy se rozhodovalo poté, co soupeř dohnal manko 19 bodů. K tomu James přidal 12 asistencí.
LeBron James
LeBron James | Foto: Reuters

Cleveland - Pro Memphis to byla už 11. porážka v řadě a třetí od pondělí, kdy byl odvolán trenér David Fizdale a nahradil ho dočasný kouč J.B. Bickerstaff. K ukončení série týmu nepomohlo ani 31 bodů, 12 asistencí a sedm doskoků Tyrekeho Evanse. Marc Gasol přidal 27 bodů a překonal hranici 10 tisíc nastřílených bodů v NBA.

Soutěži nadále kraluje Boston, který porazil Phoenix 116:111 a připsal si už 20. vítězství v sezoně z 24 utkání. Rozhodující postavou byl Kyrie Irving, který dal v posledních dvou minutách trojku a nájezd do koše a zlomil odpor soupeře. Phoenix táhl Devin Booker, který nasbíral 38 bodů, což je jeho nejlepší výkon v sezoně.

Boston vsázel na týmový výkon a hned šest hráčů mělo dvouciferný počet bodů. Irving dal 19 bodů, o dva méně měli Marcus Morris a Jaylen Brown.

Stejně jako Booker zaznamenal 38 bodů také DeMarcus Cousins a dotáhl New Orleans k výhře 123:116 nad Portlandem. Zastoupil i druhou z podkošových hvězd Anthonyho Davisee, který kvůli zranění chyběl. Poslední tým Západní konference Dallas vyhrál 108:82 nad zraněními zdecimovanými Los Angeles Clippers, k čemuž 21 body a 10 asistencemi přispěl rozehrávač J.J. Barea. Pro trenéra Dallasu Rick Carlisleho to byla 700. výhra v kariéře. Na tuto metu se v NBA dostal jako 18. trenér v historii.

Denver i bez tří zraněných opor Nikoly Jokiče, Wilsona Chandlera a Paula Millsapa dokázal porazit Los Angeles Lakers 115:100. Nejlepším střelcem byl s 28 body Jamal Murray. Denver rozhodl závěrečnou šňůrou 15:0, když v posledních čtyřech minutách nedovolil soupeři ani bod.