Němci před domácím ME v oštěpu září. Vadlejch ale ze svých výkonů zklamaný není

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
7. 5. 2018 15:04
V úvodním mítinku letošního ročníku Diamantové ligy v katarském Dauhá byla velká pozornost soustředěna především na hod oštěpem, který v současnosti patří mezi nejatraktivnější disciplíny každého atletického programu. Potvrdila to dramatická finálová bitva na loňském mistrovství světa v Londýně a také v Kataru elitní oštěpaři předvedli výborné výkony. Úřadující český vicemistr světa Jakub Vadlejch sice obsadil až pátou příčku, ale s výkonem 86,67 metru je spokojen.
Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch | Foto: Reuters, ČTK

Němečti oštěpaři obsadili celý piedestal. Co byste řekl k jejich vystoupení?

Byli výborní především proto, že všichni se dostali za bájnou devadesátimetrovou hranici. Röhler, Vetter i Holmann. Na začátek sezony tedy doslova zářili. Mají však obrovský motiv, kterým je mistrovství Evropy v jejich Berlíně.

Před vás se ještě na čtvrté místo dostal Ind Čopra. To je další hvězdička na oštěpařském nebi?

Lze to tak říci. Je to totiž držitel světového juniorského rekordu výkonem přes 86 metrů. Je to talentovaný mladík, který bude zřejmě házet daleko a budeme o něm častěji slyšet.

Jak jste spokojen sám se sebou?

Na soustředění v Jihoafrické republice jsem na jednom mítinku poslal oštěp na 84,24 metru a teď v Dauhá skoro o dva a půl metru dál. Takže zklamaný nejsem. Je jen škoda, že se mi nepovedl aspoň jeden "úlet."

Byla vaše letošní zimní příprava jiná, než v předchozích letech?

Byla standardní a hlavně v dobrém zdravotním stavu. Loni začala v horských podmínkách v Tatrách a Špindlu, pokračovala na Kanárských ostrovech a letos pak už tradičním desetitýdenním pobytem v Africe.

Jaký máte aspoň nejbližší program?

Koncem května další Diamantový závod v americkém Eugene, ale o dalších startech se teprve rozhodne. V úvahu připadá i jeden mítink v Německu, který by mohl být i vzhledem k šampionátu v Berlíně užitečný.

Mistrovství Evropy je až v srpnu, ale už dnes se o něm mluví. V oštěpu ho Němci budou chtít ovládnout…

To chtěli i loni v Londýně na mistrovství světa. Mají samozřejmě v domácím prostředí velkou motivaci, ale já ji mám taky. Zase chci narušit jejich silnou trojku, ale k tomu je potřeba mít ten správný den D.

 

Právě se děje

Další zprávy