Jako otravní komáři. Hráči Atlanty ubránili hvězdného Jamese

7. 3. 2015 9:58
Basketbalisté Atlanty, kteří si v týdnu jako první zajistili postup do play off NBA, vyhráli v pátek souboj s Clevelandem, jenž má možná nejlepší aktuální formu v lize.
Zamyšlený LeBron James.
Zamyšlený LeBron James. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Atlanty, kteří si v týdnu jako první zajistili postup do play off NBA, vyhráli v pátek souboj s Clevelandem, jenž má možná nejlepší aktuální formu v lize. Vedoucí celek soutěže zvítězil 106:97 poté, co se mu povedlo znechutit důslednou obranou LeBrona Jamese.

Hráči Atlanty byli jako komáři

James se musel spokojit s 18 body. Soupeři ho přiměli k devíti ztrátám a jeho frustrace vyvrcholila technickou chybou. "Chtěl jsem být jako komár. Jako když jste v létě venku a nemůžete toho hloupého komára odehnat," komentoval DaMarre Carroll své bránění hlavní hvězdy Clevelandu.

Hawks po první čtvrtině vedli o 17 bodů. Hosté bojovali a špatná střelba Atlanty z dálky jim umožnila vrátit se do zápasu. Ale v poslední čtvrtině domácí zapnuli a výhru si pohlídali. Dva důležité tříbodové koše trefil v závěru nejlepší trojkař ligy Kyle Korver, jinak ale Hawks dali pouze šest trojek oproti třinácti Clevelandu.

"V tuhle chvíli se o Atlantu nestaráme. Pokud dojde v play off na souboj s nimi, budeme připraveni lépe než dnes," řekl Kyrie Irving, který byl s 20 body nejlepším střelcem Cavaliers. "Je to důležitá výhra, porazili jsme hodně silný tým a jsme na to pyšní," komentoval 49. vítězství Atlanty v sezoně Al Horford, jenž zaznamenal 19 bodů a devět doskoků.

Také Golden State v noci vyhrálo

V těsném závěsu za Atlantou se dál drží druhý nejlepší celek NBA Golden State. Lídr Západní konference zdolal unavený Dallas 104:89. Stephen Curry, jenž v minulém vzájemném utkání zničil soupeře 51 body, dal tentokrát 22 bodů. Warriors si připsali 34. výhru dvouciferným rozdílem v sezoně navzdory 22 ztrátám.

"Nevím, co jsme dneska v útoku bláznili. Tolik zběsilých, riskantních přihrávek. Naštěstí jsme slušně bránili, ale tohle v play off stačit nebude. Máme před sebou ještě hodně práce," řekl trenér vítězů Steve Kerr.

James Harden pomohl třetím triple doublem v sezoně Houstonu k výhře nad Detroitem 103:93. Jeden z kandidátů na nejužitečnějšího hráče ligy, který se přetahuje s Russellem Westbrookem z Oklahomy o pozici nejlepšího střelce, se blýskl 38 body, 12 doskoky a 12 asistencemi.

Nepříjemnou porážku v boji o play off utrpěli hráči New Orleans, kteří doma podlehli Bostonu 98:104. Pelicans mohli srovnat v Západní konferenci krok s osmou Oklahomou, ale nezastavili Isaiaha Thomase, jenž dal 14 ze svých 27 bodů v poslední čtvrtině. Domácím nestačil ani další skvělý výkon Anthonyho Davise, který zaznamenal 29 bodů a 14 doskoků.

NOČNÍ VÝSLEDKY NBA:

Atlanta - Cleveland 106:97, Brooklyn - Phoenix 100:108 po prodl., Charlotte - Toronto 103:94, Golden State - Dallas 104:89, Houston - Detroit 103:93, Indiana - Chicago 98:84, Memphis - LA Lakers 97:90, New Orleans - Boston 98:104, Orlando - Sacramento 119:114, Philadelphia - Utah 83:89, San Antonio - Denver 120:111, Washington - Miami 99:97.

4. Denver 62 22 40 35,5
5. Minnesota 60 13 47 21,7