Jako by se slehla zem. Dagestánský rváč Chabib po smrti otce nekomunikuje s UFC

mar mar
19. 7. 2020 8:41
Čeká se na něj. Šéf UFC Dana White o něm měsíc nemá zprávu, přesto věří, že dopředu domluvený zápas s Justinem Gaethjem se uskuteční. Jedna z největších hvězd současného UFC, dagestánský šampion Chabib Nurmagomedov, ovšem nekomunikuje od smrti svého otce Abdulmanapa se světem.
Chabib Nurmagomedov při zápase proti Conoru McGregorovi.
Chabib Nurmagomedov při zápase proti Conoru McGregorovi. | Foto: ČTK

Otec slavného bojovníka zemřel v souvislosti s koronavirem minulý měsíc v nemocnici v Moskvě, už v květnu byl v umělém spánku. Dříve Nurmagomedov vyvěsil na sociální sítě vzkaz s naléhavou prosbou, aby jeho otce lékaři zachránili.

Dana White ovšem potvrdil, že duel plánovaný s Gaethjem se odehraje, přestože smrt otce a trenéra bojovníka z ruského Dagestánu velmi zasáhla. Přestože White souboj potvrdil, uznal, že se zatím nepodařilo s Nurmagedovem nepodařilo od smrti otce spojit.

"Nemyslím si, že je po zápase. Čekám jenom na to, až se mi ozve. Nechci Chabibovi nijak házet klacky pod nohy," řekl slavný promotér White.

"Naopak chci ho nechat v klidu truchlit, být o samotě, dokud sám nebude chtít mluvit s okolím," dodal.

Mezitím se postaral o menší kontroverzi Chabibův manažer Ali Abdelazíz, který velkým zámořským televizním stanicím stanicím ESPN a TSN zakázal dělat rozhovory se všemi jeho svěřenci. Tedy i s Nurmagomedovem.

Není příliš jasné, proč k takovému kroku Abdelazíz vůbec sáhl, ale pravděpodobně se naštval po rozhovoru reportéra ESPN Ariela Helwaniho týkajícího se zápasu Gilbert Burns versus Leon Edwards.

Chabib mezitím s fanoušky komunikuje pouze přes sociální sítě, podle kterých trénuje v kleci a je s rodinou. Jeho očekávaný návrat a souboj s Justinem Gaethjem by se tak v srpnu odehrát mohl. Stačí, když svérázný Rus všechno potvrdí šéfovi UFC Whiteovi.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Předsedou Asociace krajů zvolili hejtmani Martina Kubu z ODS

Předsedou Asociace krajů ČR zvolili ve středu hejtmani jihočeského hejtmana Martina Kubu (ODS). Jeho prvním místopředsedou bude hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Představitel opozičních občanských demokratů bude v čele asociace po 12 letech, mezi roky 2001 až 2008 ji vedl nynější europoslanec Evžen Tošenovský (ODS).

Po minulých krajských volbách před čtyřmi lety se předsedkyní Asociace krajů stala Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která nahradila Michala Haška (ČSSD). Prvním místopředsedou byl zvolen Jiří Zimola (ČSSD). Zimola na funkci hejtmana rezignoval v dubnu 2017, mandát nedokončila ani Vildumetzová, která se na konci loňského roku funkce vzdala s ohledem na těhotenství.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump možná brzy ohlásí další kandidaturu na prezidenta

Do inaugurace nového amerického prezidenta zbývá ještě sedm týdnů, už nyní však není nouze o spekulace týkající se příštích voleb hlavy státu v USA. Pozornost se přitom upírá především k odcházejícímu šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi, který by v roce 2024 mohl usilovat o druhý mandát. Ohlášení kandidatury by podle nejnovějších zpráv mohlo přijít už v lednu.

Trump se zatím k příštímu volebnímu cyklu jasně nevyjádřil. Pokud by už nyní kandidaturu potvrdil, uznal by tím, že jej 20. ledna ve funkci vystřídá bývalý viceprezident Joe Biden, který podle částečně potvrzených výsledků vyhrál letošní volby se ziskem 306 volitelských hlasů z celkových 538. Trump i skoro měsíc po konci hlasování ale porážku odmítá a pokračuje ve snaze změnit výsledky soudní cestou.

Jeho kroky v zákulisí ovšem naznačují, že si je dobře vědom toho, že Bílý dům po čtyřech letech bude muset opustit. Zpravodajský server Axios už 9. listopadu přinesl zprávu, že prezident údajně se svými poradci probíral plány ohledně roku 2024.

Další signál poskytla uniklá nahrávka pořízená při úterním vánočním večírku v Bílém domě. Na ní Trump naznačuje, že když se mu nyní nepodaří udržet při moci, pokusí se v dalších letech o návrat do čela Spojených států. "Byly to skvělé čtyři roky. Snažíme se udělat další čtyři roky. V opačném případě se uvidíme za čtyři roky," citovala jeho slova média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy