Jak zachránit spálený dres? Internet blázní okolo LeBrona

Lukáš Korynta
22. 7. 2014 17:04
LeBronův přestup znovu probudil internetového mamuta. Zatímco v Miami se truchlí, fanoušci v Clevelandu se snaží zachránit dresy, které před čtyřmi lety ve vzteku spálili.
Fanoušci v Clevelandu se dočkali, LeBron James se vrací domů a chce pro město získat titul.
Fanoušci v Clevelandu se dočkali, LeBron James se vrací domů a chce pro město získat titul. | Foto: Reuters

Cleveland - Nejlepší basketbalista světa LeBron James tentokrát svůj přestup neohlásil v přímém přenosu celostátní televize jako před čtyřmi lety. Do Clevelandu se vrátil relativně v tichosti a své rozhodnutí pak jen zveřejnil na sociálních sítích.

Své oficiální prohlášení, které sepsal za pomocí redaktora magazínu Sports Illustrated James sdílel na Twitter a celý internet začal šílet - fanoušci, bývalí a budoucí spoluhráči, trenéři.

Uzdu svým emocím na Twitteru popustil i majitel Clevelandu Cavaliers Dan Gilbert, který napsal výstižný vzkaz "Vítej doma." Byl to právě ten Gilbert, který se v roce 2010 s Jamesem neloučil zrovna v dobrém. Tehdy ho označil za zrádce a nemluvili spolu až donedávna.

Gilbertův protějšek z Miami Micky Arison, vzal odchod své největší hvězdy s trochu větším nadhledem, ani on ale nemohl zakrýt zklamání z nejisté budoucnosti své organizace.

"Jsem šokovaný a zklamaný, ale nikdy nezapomenu, co tady LeBron za čtyři roky dokázal. Díky za vzpomínky," napsal majitel organizace Heat.

Od hráčů má podporu

"Musím uznat, že nastává vzrušující doba," culil se například Kyrie Irving, rozehrávač Clevelandu, který jen pár dnů před příchodem Jamese nic netuše podepsal smlouvu na pět let.

Právě on má s LeBronem vytvořit hvězdné duo, které dotáhne Cavaliers hodně daleko, přičemž klub ještě ze všech sil bojuje o třetí hvězdu do party, Kevina Lovea z Minnesoty.

Podle reakcí na sociálních sítích je evidentní, že basketbalový svět LeBronově rozhodnutí fandí. Hráči vyjadřují svému kolegovi téměř stoprocentní podporu, někteří si jen rýpli, že celý svět teď poběží do obchodu vyměnit svůj dres Heat za ten Cavaliers.

Zklamaní jsou pochopitelně jen na Floridě. Miami se sice podařilo udržet většinu týmu pohromadě, odchod nejlepšího hráče ale tým připravil i o mistrovské ambice a možná i jakoukoliv budoucnost.

"Netušil jsem, že by někdo vyměnil Miami za Cleveland, ale LeBron se rozhodl správně vůči své rodině. Nezlobím se na něj," řekl Mario Chalmers, rozehrávač Heat.

Po týdnu mlčení se médiím podařilo vyšťourat i Erika Spoelstru, trenéra Miami, který na Jamesovi stavěl celý svůj herní systém a musí začít zase od píky. "Nemáme žádné výčitky a on určitě také ne. Byly to historické čtyři roky," řekl. “Teď musíme začít zase pracovat,” dodal.

Fanoušci rádi odpustí

Oproti roku 2010, kdy se v Clevelandu pálily Jamesovy dresy, jsou reakce v Miami jen takovým slabým odvárkem. Fanoušci na některých místech posprejovali plakáty, tím ale veškeré "demonstrace" končí.

Zato příznivci Clevelandu tomu "zrádci", co je nechal před čtyřmi lety na holičkách, s radostí odpustí. Na Twitteru už se objevují příspěvky typu "Vítej zpět", nebo "Jak zachránit spálený dres?"

NBA už dokonce ohlásila, že repliky nového LeBronova dresu jsou už teď vyprodané. A to se ještě James sám nerozhodl, jaké číslo bude ve svém staronovém týmu nosit na zádech.

Malý bonus - Josh Radnor, hvězda televizního seriálu How I met your mother, která si jako postava Ted Mosby do Jamese několikrát rýpla za jeho neslavný odchod z roku 2010, si neodpustila malý vtípek na všechny fanoušky, kteří znovu převlékají kabát. Video Zde.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy