Tohle je nejtěžší závod v Česku. Vyčerpáním usnete kdekoliv, leccos je lepší nevidět

Tohle je nejtěžší závod v Česku. Vyčerpáním usnete kdekoliv, leccos je lepší nevidět
Máte problém se spánkem? Máme pro vás tip. Když budete závodit několik desítek hodin v kuse a ujedete u toho několik stovek kilometrů, usnete okamžitě prakticky kdekoliv a kdykoliv.
Mezitím vedoucí tým Black HILL/EPO absolvoval 45 kilometrů dlouhou trekovou etapu zpět do Malé Skály, nasedl na kola a dojel až k Bezděčínským skalám. Čtení lezeckých cest jim značně komplikovala tma, ale kdo chce uspět v adventure race, musí si poradit.
To už se mezery mezi týmy natahují. A tak zatímco vedoucí tým je ve 20:00 (11 hodin po startu) na konci etapy...
Nejtěžší outdoorový závod v zemi začíná vlastně ještě před startovním výstřelem. Týmy dostanou mapy s kontrolními body již při registraci a je na nich, aby si naplánovaly ten správný postup a strategii.
Foto: CZAR/Bike tunel
Petr Paseka Petr Paseka
8. 9. 2020 16:02
Tři dny nonstop závodění. Stovky kilometrů na kole, po svých, ale i na laně nebo v kanoi. Podívejte se, co obnáší Czech Adventure race, nejtěžší outdoorový závod, který můžete v České republice absolvovat.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy