Tohle je nejtěžší závod v Česku. Vyčerpáním usnete kdekoliv, leccos je lepší nevidět

Tohle je nejtěžší závod v Česku. Vyčerpáním usnete kdekoliv, leccos je lepší nevidět
Máte problém se spánkem? Máme pro vás tip. Když budete závodit několik desítek hodin v kuse a ujedete u toho několik stovek kilometrů, usnete okamžitě prakticky kdekoliv a kdykoliv.
Mezitím vedoucí tým Black HILL/EPO absolvoval 45 kilometrů dlouhou trekovou etapu zpět do Malé Skály, nasedl na kola a dojel až k Bezděčínským skalám. Čtení lezeckých cest jim značně komplikovala tma, ale kdo chce uspět v adventure race, musí si poradit.
To už se mezery mezi týmy natahují. A tak zatímco vedoucí tým je ve 20:00 (11 hodin po startu) na konci etapy...
Nejtěžší outdoorový závod v zemi začíná vlastně ještě před startovním výstřelem. Týmy dostanou mapy s kontrolními body již při registraci a je na nich, aby si naplánovaly ten správný postup a strategii.
Foto: CZAR/Bike tunel
Petr Paseka Petr Paseka
8. 9. 2020 16:02
Tři dny nonstop závodění. Stovky kilometrů na kole, po svých, ale i na laně nebo v kanoi. Podívejte se, co obnáší Czech Adventure race, nejtěžší outdoorový závod, který můžete v České republice absolvovat.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy