Jágr, Ovečkin, Kvitová, Berdych. Slušné menu v Praze

Sport Sport
25. 9. 2012 11:30
Úrodný podzim pro sportovního fanouška: KHL, finále Davis Cupu a Fed Cupu a extraliga s Jágrem
O2 Aréna v tenisovém. Na Španělsko v listopadu při finále Davis cupu ovšem nebude připraven antukový kurt, ale něco mnohem rychlejšího
O2 Aréna v tenisovém. Na Španělsko v listopadu při finále Davis cupu ovšem nebude připraven antukový kurt, ale něco mnohem rychlejšího | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha – Pražská O2 arena praská ve švech, když do ní zavítá Jaromír Jágr, jak už ukázal zápas Kladno – Slavia a potvrzuje také předprodej na středeční utkání Kladno - Pardubice.

Ale hokejová osmašedesátka není sama, kdo dokáže vyprodat největší halu v republice. K Jágrovi se v pondělí přidala Petra Kvitová a brzy totéž učiní i dvojice Tomáš BerdychRadek Štěpánek.

Po lístcích na finále tenisového Fed Cupu, v němž Češky hostí 3. a 4. listopadu Srbky, se jen zaprášilo, sotva v pondělí začal prodej vstupenek. Totéž se dá čekat v případě finále Davis Cupu o dva týdny později (16. až 18. listopadu).

Tanečníci půjdou později

Davis Cup sice ještě oficiálně nebyl potvrzen v O2 areně, ale podle podrobností, které uvedl v pátečním vydání deník Insider, je to už jisté. Noční taneční show s názvem Transmission (podle původního programu se měla konat 17. listopadu) ustoupila a bude se konat v pozdějším, náhradním termínu. Berdych a Štěpánek mají přednost. Agentuře Česká sportovní, která má pořádání finále na starosti, podle Insideru výrazně pomohl v jednání provozovatel arény.

Jediné domácí finále Davis Cupu Češi (tehdy Čechoslováci) hráli v roce 1980 ještě ve Sportovní hale. Tehdy byl tým kolem Ivana Lendla, Tomáše Šmída a dalších vítězný.

Na konání finále v Praze má velký zájem i Mezinárodní tenisová federace a je jasné proč. O2 arena nabízí VIP prostory, kterých při akcích typu finále Davis Cupu není nikdy dost, a Praha zase blízkost velkého mezinárodního letiště.

Ovečkin jako předkrm

Ještě před tenisovými lahůdkami ale čeká pražské diváky v O2 slušný hokejový předkrm. Na začátku října se totiž ke dvěma zápasům do areny přestěhuje HC Lev a KHL vyšle do Prahy lákavé menu: Ilju Kovalčuka a Alexandra Ovečkina. První z nich přijede 6. října s týmem SKA Petrohrad (a hala tak uvidí ruský souboj dvou českých golmanů Štěpánka a Pöpperleho), Ovečkin dorazí 9. října s Dynamem Moskva.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy