Jachtařka Chalupníková získala stříbro na juniorském MS

17. 12. 2021 14:59

Jachtařka Kristýna Chalupníková získala stříbrnou medaili na juniorském mistrovství světa. Sedmnáctiletá závodnice z Rapidu Brno dojela v Ománu druhá ve windsurfingové třídě Techno 293, která je přípravnou pro olympijskou třídu iQFoil, v níž se bude poprvé bojovat o cenné kovy na hrách v Paříži v roce 2024.

"Mám velkou radost. Vůbec jsem nečekala, že bych mohla jet až tak dobře," řekla Chalupníková v tiskové zprávě. "Většinu závodu byly těžké podmínky, nestabilní slabý vítr a Kristýna jezdila opravdu skvěle. Dobře startovala, jezdila jednoduše a rychle," uvedl trenér Milan Hájek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy