Italské hory Kreuzigerovi svědčí. Na Giru už je pátý

Sport Sport
20. 5. 2012 19:04
Španělský cyklista předvedl v horách heroický výkon
Joaguín Rodríguez je zpátky v čele Gira.
Joaguín Rodríguez je zpátky v čele Gira. | Foto: Reuters

Pian dei Resinelli - Na osmém místě dokončil Roman Kreuziger patnáctou etapu etapového závodu Giro d´Italia. V horách předvedl český cyklista statečný výkon a v celkovém pořadí se posunul na páté místo.

Etapu se čtyřmi náročnými stoupáními ovládl čtyřiadvacetiletý domácí závodník Matteo Rabottini. Ital ujel už na osmnáctém kilometru a nakonec ve finiši porazil Joaquína Rodrígueze, který jej po heroickém výkonu jako jediný dostihl. Španěl se díky druhému místu vrátil do vedení Gira. Kreuziger na něj ztrácí minutu a dvacet sedm vteřin.

Rodríguez vede o třicet vteřin před Kanaďanem Hesjedalem, třetí je Ital Ivan Basso. Naopak o celkový triumf už nebude usilovat jeden z favoritů Frank Schleck. Lucemburský šampion vzdal dnes po osmadvaceti kilometrech, zřejmě kvůli následkům pádu v jedenácté etapě, při němž si zranil rameno.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 15. etapa Busto Arsizio - Lecco/Pian dei Resinelli (172 km):

1. Rabottini (It.) 5:15:30, 2. Rodríguez stejný čas, 3. Losada (oba Šp.) -23, 4. Henao (Kol.), 5. Scarponi, 6. Basso všichni -25, 7. Pirazzi (všichni It.), 8. Kreuziger (ČR), 9. Gadret (Fr.), 10. Txurruka (Šp.) všichni -29, ...148. Bárta (ČR) -34:48.

Průběžné pořadí: 1. Rodríguez 65:11:07, 2. Hesjedal (Kan.) -30, 3. Basso -1:22, 4. Tiralongo (It.) -1:26, 5. Kreuziger -1:27, 6. Scarponi -1:36, 7. Intxausti (Šp.) -1:42, 8. Henao -1:55, 9. Cataldo (It.) -2:12, 10. Casar (Fr.) -2:13, ...56. Bárta -48:36.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy