Isner zajistil tenistům USA daviscupovou výhru v Melbourne

ČTK Sport ČTK, Sport
6. 3. 2016 10:48
Američtí tenisté vybojovali v Melbourne po vítězství 3:1 postup do čtvrtfinále Davisova poháru. Rozhodující bod vybojoval John Isner, když v souboji jedniček zdolal Bernarda Tomice 6:4, 6:4, 5:7 a 7:6.
John Isner.
John Isner. | Foto: Reuters

Melbourne - Američtí tenisté vybojovali v Melbourne postup do čtvrtfinále Davisova poháru. Týmu USA, který je s 32 trofejemi nejúspěšnějším mužstvem v historii soutěže, zajistil vítězství John Isner, když v souboji jedniček zdolal Bernarda Tomice 6:4, 6:4, 5:7 a 7:6. Američané vyhráli 3:1, poslední dvouhra byla zrušena.

Isner, který měří 208 centimetrů, si k vítězství pomohl 49 esy. Tomic se po neúspěchu týmu zlobil na australskou jedničku Nicka Kyrgiose, který se z Davis Cupu omluvil kvůli nemoci. "Už podruhé si vymyslel zdravotní problémy. Dřepí v Canbeře. To, že je nemocný, je naprostý nesmysl," zachytily ruchové mikrofony Tomice, když mluvil s hrajícím kapitánem Lleytonem Hewittem.

"Loni (Kyrgios) nepřijel do Česka, že má únavovou zlomeninu, pak ale hrál v Indian Wells a byl v pohodě. Jestli bude hrát teď zase v Indian Wells, definitivně ztratil můj respekt," prohlásil Tomic. I bez Kyrgiose před rokem Australané v Ostravě zvítězili a poslali české tenisty do boje o záchranu.

Američané se ve čtvrtfinále utkají s vítězem duelu mezi Belgií a Chorvatskem, které vede v Lutychu 2:1.

1. kolo Světové skupiny tenisového Davisova poháru:

Melbourne: Austrálie - USA 1:3

Tomic - Isner 4:6, 4:6, 7:5, 6:7 (4:7).

12:00 (Gdaňsk) Polsko - Argentina,

13:00 (Bělehrad) Srbsko - Kazachstán,

14:00 (Lutych) Belgie - Chorvatsko,

14:00 (Birmingham) Velká Británie - Japonsko,

14:00 (Pesaro) Itálie - Švýcarsko,

16:00 (Guadeloupe) Francie - Kanada.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy