Isinbajevová chce skončit. Krásce vadí tréninkový dril

Sport Sport
17. 4. 2012 16:50
Tyčkařka prý vydrží závodit už jen dva roky
Jelena Isinbajevová.
Jelena Isinbajevová. | Foto: Reuters

Londýn - Atletický svět by se měl pomalu loučit s jednou ze svých nejzářivějších hvězd. Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová totiž vážně uvažuje o konci své veleúspěšné kariéry. "Do dvou let chci skončit!" vyhlašuje světová rekordmanka.

Co vede devětadvacetiletou atletku k takovému rozhodnutí? Nekonečný tréninkový dril, který jí podle všeho už pořádně leze krkem.

"Když jsem na závodech, je to snadné. Ale pak slezu ze stupňů vítězů a mám hrůzu z toho, že musím znovu trénovat," uvedla ve svém posledním rozhovoru Isinbajevová.

Čtěte také:

Gebrselassie vyhrál stíhací závod s Radcliffeovou
Bolt zahájil olympijskou sezonu vítězstvím ve štafetě

"Tělo stárne a trénovat je čím dál těžší. Ještě dva roky a pak to zabalím," dodala držitelka dvou zlatých olympijských medailí.

Isinbajevová má podle všeho také problém s motivací. V kariéře už překonala osmadvacetkrát světový rekord, čtyřikrát vyhrála halový šampionát a v létě bude v Londýně bojovat o třetí olympijské zlato. A je si dobře vědoma, že soupeřky jí mohou ohrozit jen stěží.

"Mou hlavní soupeřkou budu já sama, protože vím, jak vysoko mohu skákat i čeho jsou schopny ostatní tyčkařky," uvedla jediná žena, která kdy překonala magickou hranici pěti metrů.

 

Právě se děje

Další zprávy