Íránští volejbalisté porazili na MS po Itálii také Američany

ČTK ČTK
2. 9. 2014 16:39
Íránští volejbalisté porazili na mistrovství světa dalšího favorita.
Íránský volejbalový tým.
Íránský volejbalový tým. | Foto: Aktuálně.cz

Krakov - Íránští volejbalisté porazili na mistrovství světa dalšího favorita. Po úvodní výhře nad Itálií zdolali v Krakově letošní vítěze Světové ligy Američany 3:2.

Také Írán letos potvrdil vzestup svého reprezentačního výběru právě ve Světové lize, v níž obsadil čtvrté místo. Na mistrovství světa přitom dosud byla jeho maximem 19. příčka z roku 1998 a z minulého šampionátu před čtyřmi lety.

Poté k národnímu týmu nastoupil věhlasný argentinský kouč Julio Velasco a dvakrát s ním získal asijský titul, letos ho na lavičce vystřídal Srb Slobodan Kovač. Íránce čekají ve skupině ještě zápasy s Belgií, Portorikem a Francií.

Američané nezískali plný počet bodů ani v úvodním utkání na MS, Belgii totiž porazili až v pěti setech.

Mistrovství světa volejbalistů:

Skupina A (Vratislav):

Srbsko - Argentina 3:1 (17, -20, 21, 21),

16:30 Venezuela - Kamerun,

20:15 Austrálie - Polsko.

Skupina D (Krakov):

Írán - USA 3:2 (23, 19, -19, -18, 15),

16:30 Belgie - Portoriko,

20:15 Francie - Itálie.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy