Íránský vzpěrač Rostamí prodá zlatou medaili z Ria, výtěžek daruje obětem zemětřesení

ČTK ČTK
15. 11. 2017 14:53
Íránský vzpěrač Kianúš Rostamí prodá svou zlatou medaili z olympijských her v Riu de Janeiro a výtěžek věnuje na pomoc obětem nedělního zemětřesení na pomezí Iráku a Íránu, při kterém zahynulo přes 500 lidí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Teherán - Íránský vzpěrač Kianúš Rostamí napodobil polského diskaře Piotra Malachowského, jenž prodal stříbro z Ria, aby získal prostředky na léčbu tříletého chlapce trpícího vzácnou formou rakoviny.

"Považuji za svou povinnost tímto krokem, ač malým, pomoct svým milovaným krajanům, které zasáhlo zemětřesení," řekl Rostamí, dvojnásobný mistr světa a stříbrný z her v Londýně v kategorii do 85 kg. "Vracím zlatou medaili svému národu, kterému po právu patří," dodal šestadvacetiletý vzpěrač.

Počet mrtvých po nedělním zemětřesení vzrostl podle íránské agentury IRNA na 530. Otřesy měly sílu 7,3 stupně a kromě ztrát na lidských životech jsou hlášeny i velké materiální škody. Íránská média uvedla, že se zřítilo zhruba 12.000 domů.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy