Inlinoví hokejisté Zlína se stali mistry republiky

ČTK
24. 6. 2007 13:57
Pardubice - Inlinoví hokejisté Zlína se v neděli stali mistry České republiky a obhájili triumf z loňského roku.
Hokej - ilustrační foto
Hokej - ilustrační foto | Foto: Reuters

Ve finále extraligy porazili domácí Pardubice gólem Karla Rachůnka čtyřicet vteřin před koncem prodloužení.

• Rádi sázíte? Naši experti vám poradí. - čtěte ZDE

V normální hrací době vyhrál IHC Devils Prozax nad Východočechy 7:6 a oplatil soupeři sobotní porážku 10:6. Ke slovu tak přišlo nastavení, které v čase 9:20 ukončil obránce zámořského celku New York Rangers.

Dramatická však byla i normální hrací doba. Domácí tým vedl, Zlínu se podařilo zápas otočit, ale tři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny Martin Střída vyrovnal v přesilovce na 6:6. Nerozhodný výsledek přitom zajišťoval zisk titulu Pardubicím. V poslední minutě se však v početní výhodě prosadil Martin Vozdecký a muselo se prodlužovat.

Ve finále se představila vedle Karla Rachůnka řada dalších vynikajících hokejistů. Za Pardubice například chytal Dušan Salfický a v útoku hrál Aleš Hemský.