Inline hokejisté porazili na úvod MS organizace FIRS Francii

16. 7. 2013 9:20
Čeští inline hokejisté vykročili úspěšně do světového šampionátu pořádaného organizací FIRS, když v Anaheimu porazili Francii 4:1
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Anaheim - Čeští inline hokejisté vykročili úspěšně do světového šampionátu pořádaného organizací FIRS, když v Anaheimu porazili Francii 4:1. Góly výběru kouče Jiřího Suhrady vstřelili Loskot, Kafka, Cik a Šebek.

Český tým, který touží v zámoří prodloužit šňůru osmi posledních MS, z nichž se vrátil z cenným kovem, šel v páté minutě do vedení a výsledkem 1:0 skončil i poločas. Další tři trefy Češi přidal během šesti minut a šesti sekund krátce po přestávce, teprve pak se dostali ke slovu Francouzi.

Dalším soupeřem obhájců loňského bronzu z turnaje v Kolumbii budou ve čtyřčlenné základní skupině B Lotyši, kteří podlehli loni stříbrným Kanaďanům vysoko 3:8. Vítěz skupiny postoupí přímo do čtvrtfinále, zbývající mužstva čekají osmifinálové boje.