Ikonická hala Budokán, krabicoidní Japonec a starý Krpálek. Tak Čech došel ke zlatu

Ikonická hala Budokán, krabicoidní Japonec a starý Krpálek. Tak Čech došel ke zlatu
Krpálek k boji o zlato nastoupil v hale Budókan, která je judistickým chrámem. V roce 1964 se zde konaly OH a za rok se zde bude pod pěti kruhy bojovat znovu.
V prvních zápasech ze sebe ještě nedokázal vydat všechno, ale v prodloužení semifinále a ve finále se rozjel a získal první světový titul v nejtěžší váhové kategorii.
Finále vyhrál, poté co domácí Hisajoši Harasawa dostal bezmála po osmi minutách boje třetí napomenutí.
"Když rozhodčí ukazoval, že dává trest Japoncovi, tak to byl krásnej pocit," prohlásil.
Foto: ČTK
Sport Sport
31. 8. 2019 18:46
Na minulém MS skončil pátý, letos už vybojoval senzační zlato. Judista Lukáš Krpálek doplnil svou blyštivou sbírku medailí o triumf v té nejprestižnější kategorii.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy