I po útocích v Bruselu cyklisté pojedou Napříč Flandry

ČTK ČTK
22. 3. 2016 21:50
Jednorázový cyklistický závod Napříč Flandry se ve středu pojede, i když v první reakci na dnešní teroristické útoky v Bruselu se ho pořadatelé rozhodli zrušit.
Cyklistika - ilustrační foto
Cyklistika - ilustrační foto | Foto: Reuters

Roeselare - Jednorázový cyklistický závod Napříč Flandry se ve středu pojede, i když v první reakci na dnešní teroristické útoky v Bruselu se ho pořadatelé rozhodli zrušit. Ve startovní listině figuruje i český cyklista Josef Černý z polského týmu CCC Sprandi Polkowice.

Po útocích Islámského státu na bruselském letišti a v metru přišly o život až tři desítky lidí a v Belgii byl vyhlášen nejvyšší stupeň nebezpečí teroristických útoků. Přesto organizátoři tradičního závodu po poradě s policií a starostou cílového města Waregem nakonec 71. ročník na trati dlouhé 200 km uspořádají.

V pelotonu však bude chybět elitní německá stáj Giant-Alpecin, která má v dějišti závodu pouze tři jezdce. Další tři měli dorazit ve středu ráno - Američané Chad Haga a Caleb Fairly ze Španělska a Fredrik Ludvigsson ze Švédska. Jejich lety však byly po dnešních útocích zrušeny. Podobně dopadli i další závodníci, takže řada týmů pojede v neúplném složení. Například Movistar bude mít na startu jen čtyři jezdce.

Středečnímu startu bude předcházet minuta ticha za oběti atentátů, po dojezdu se neuskuteční obvyklý slavnostní ceremoniál.

Další tradiční závody ve Flandrech budou následovat v příštích dnech, kdy se pojede E3 Harelbeke, Gent - Wevelgem a Tři dny De Panne. Nejslavnější z belgických klasik Kolem Flander je na programu 3. dubna.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy